25 років тому помер співзасновник і перший диригент „Журавлів” Ярослав Полянський

16 березня, о 18.00 у церкві отців Василіян у Варшаві (ul. Miodowa 16) Український чоловічий хор «Журавлі» візьме участь у літургії та панахиді у 25-ту річницю смерті Ярослава Полянського, співзасновника і першого диригента хору. Більше інформації тут.

1-3

Крім «Журавлів», Ярослав Полянський (1930-1994) був теж організатором та диригентом Лемківського мішаного Хору, Мішаного хору «Думка», «Молодіжного Камерного Хору Церовної Музики», Хору «Тисячоліття».

Ансамблі під керівництвом Ярослава Полянського виступали не тільки в багатьох польських селах, містечках чи великих містах, але також у престижних концертних залах (між іншими – фільгармоніях, замку Померанських Князів, міста Мєндзиздроє та інших), містах Європи і Північої Америки. Зарубіжні тури проходили також через Україну, Францію, Німеччину, Італію тощо.

2-2Чоловічий хор “Журавлі”. Фот. з аріхву тижневика Наше Слово.

Він був теж відомий у Польящі як композитор, аніматор української та лемківської культури і етнограф.

Як етнограф Полянський зібрав близько 5000 лемківськіх пісень (у тому числі з варіантами) – записуючи їх впродовж кілька десятків років без техніки, а потім з магнітофоном від лемків, що проживали в різних регіонах Польщі (переселених акцією «Вісла») та Словаччини.

3-2Фот. з архіву тижневика Наше Слово

Він був членом Асоціації польських митців-музикантів. У 1966 році Міністерство культури вручило Ярославу Полянському відзнаку «Заслуженого діяча культури Польщі». Крім того, за досягнення у розвитку українського музичного мистецтва його нагородили Бронзовим хрестом заслуги, Срібним хрестом заслуги, Золотою відзнакою польської спілки хорів і оркестрів.

Ярослав Полянський помер 15.03.1994 році в місечку Отвоцк і там похований.

Автор – Павло Лоза, Джерело – Наше Слово, Варшава

Опубліковано Національна пам'ять.