Пісні вільних людей

songsVL

За найкращими зразками української бойової патріотичної пісні – звертайся до співаника, впорядкованого та виданого Фундацією «Вільні Люди». Усі пісні з підбірки – про незламність, патріотизм, силу духу та перемоги українців. Ніяких сліз, жалю, слабкості та поразок – усього того, що створило стереотип про «сумні думи» та «тужливість» українських пісень.

«Пісня дійсно впливає на особистість, визначає її пріоритети та кумирів. Мелодії та фрази підсвідомо формують цінності та переконання молодої людини. Залежно від того, співатимемо ми про сльози, гроші, споживацькі цінності і те, як «нас кинули», чи про честь і славу предків, силу і волю будувати свою державу, такими і станемо», – говорить про завдання співаника Інна Левус, керівник Фундації «Вільні Люди».

Зазвичай, молодь співає українських пісень на таборах та вишколах – крокуючи під палючим сонцем на вимаршах, сидячи при вечірній ватрі. Фундація «Вільні Люди» підтримує молодіжні табори (наприклад, «Відвага» – табір волі та характеру, «Повстанська Ватра», Курс Вільних Людей Молодіжного Націоналістичного Конгресу; «Легіонер», «Оріяна» Національного Альянсу; різноманітні військові вишколи Вільних Людей, а тому й створили збірку пісень, які повинен знати кожен українець.

«Пісні, розміщені у співанику, не тільки виховують, а й надихають на героїзм. Тому ми передаватимемо ці збірки на фронт. Українські військові потребують джерела натхнення на подвиги, потребують підтримки та підняття бойового духу. Час від часу їх відвідують музиканти, а тому вони мають змогу поспівати», – розповідає Іван Кішка, виконавчий директор Фундації «Вільні Люди».

Учасники «Відваги» уже протестували співаники і лишилися задоволеними. На черзі – інші молодіжні табори та вишколи.

У збірці ви знайдете пісні, які в часи Козацтва та Гайдамаччини поривали до визволення від ляхів, татар, турків, московитів та інших окупантів України. Пісні, які, змішані з маршовим кроком лав Українських Січових Стрільців, Армії УНР та УГА, звучали під час розгрому більшовицького перевороту на Арсеналі, величних Кримських походів, оборони під Крутами та в геройських Зимових походах. Бойові пісні, з якими до останнього боронили рідну землю воїни Холодного Яру та які шепотом виривались із серця нових борців-підпільників Української Військової Організації та Організації Українських Націоналістів перед виконанням бойового завдання чи в тюремній келії. Пісні, що не залишали вагань в серцях воїнів Української Повстанської Армії та повстанців у радянських таборах, на яких українська молодь в діаспорі гартувалась для боротьби за визволення України. Ці пісні лунали над наметами студентів Революції на граніті та барикадами під час Революції Гідності, коли українців не злякали ні погрози, ні тюрми, ні кулі снайперів…

Отримати такі співаники можна, написавши на пошту: vilnifound@gmail.com

Опубліковано Головне, Культура.