Захисники Дністра повинні об’єднатись і перемогти

Не допустити екологічної катастрофи на Дністрі і зберегти унікальний природно-ландшафтний комплекс для майбутніх поколінь. Саме така позиція об’єднала громадсько-політичних активістів Тернопільщини, які протидіють намірам владних структур щодо будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на території області. Під час прес-конференції, скликаної у Тернополі з приводу питання порятунку Дністра, оголошено про створення громадського руху «Вільний Дністер».

16443490_1535407493166471_453568055_n«Ми послідовно та категорично виступаємо проти спорудження гідростанцій на Дністрі, зазначив один із організаторів прес-конференції Ігор Велиган. Знаю, що такої ж позиції дотримуються представники багатьох громадських організацій та партій, екологи і журналісти, мешканці громад, які проживають біля річки, зрештою усі, хто тут зібрався. Думаю, на часі формування потужної коаліції захисників Дністра і ми повинні публічно заявити про цей важливий крок. Громадська ініціатива «Вільний Дністер» повинна стати ефективним майданчиком протидії протизаконним намірам влади».

Ігор Велиган нагадав, що саме спільна дія громадсько-політичних активістів посприяла тому, що ще 3 березня 2016 року Тернопільська обласна рада прийняла рішення про заборону будівництва ГЕС на території Дністровського каньйону. Голосуванню за це рішення передувало тривале протистояння громадськості і влади. Громадські діячі, екологи, прихильники розвитку туризму відстоювали позицію, – будівництво ГЕС може знищити унікальну природно-ландшафтну структуру на півдні нашого краю.

«Майже рік тому, зазначив Ігор Велиган, узгоджена громадська дія принесла позитивний результат. Обласна рада прийняла рішення про заборону будівництва ГЕС. Тоді ми взяли на себе зобовязання контролю за дотриманням цього рішення. І от сьогодні спостерігаємо чергову чиновницьку спробу «продавити» питання спорудження об’єктів енергетики на Дністрі. І реалізується вона неприпустимо брудними методами: перекручуванням фактів, обманом мешканців тих районів, де плануються роботи, адміністративним тиском на активістів. Тому на часі об’єднати свої зусилля заради порятунку Дністра. На часі прислухатися до думки науковців, які застерігають і переконують, що будівництво ГЕС може призвести до серйозної екологічної катастрофи у всьому Дністровському регіоні».

«Дуже важливо розуміти, – підсумував Ігор Велиган, – що питання порятунку Дністра – справа, яка виходить за рамки області, що це проблема національного масштабу. Адже головними лобістами будівництва каскаду електростанцій є представники центральної влади. Місцеві бюрократи лише виконують їхні вказівки. Саме київська влада зуміла організувати агітаційну кампанію за спорудження ГЕС у придністровських областях, саме у Кабміні знаходиться центр вирішення проблеми. Тому ми повинні вимагати скасування незаконного рішення Кабміну, апелюючи не лише до тернопільських посадовців, а, в першу чергу, до міністра енергетики Насалика, прем’єра Гройсмана і президента Порошенка.

Також можу ствердити, що коаліція захисників Дністра значно потужніша, ніж можуть собі уявити місцеві чиновники. З нами пліч опліч – громадські активісти і політичні діячі з інших областей і вже сьогодні ми готові розпочати координацію дій із однодумцями у Львівській та Івано-Франківській областях. Тому обєднуймо свої зусилля і перемога буде за правдою. Ми не дозволимо знищити українську водну перлину – прадавній Дністер!»

Українська Інформаційна Служба

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа