Ювілейний Х Всеукраїнський етап гри «Сокіл» («Джура») відбудеться у 2018 році на Київщині

Наш партнер у сфері національно-патріотичного виховання – Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді повідомляє:

     24 серпня 2017 року в День Незалежності України у Харкові відвідуванням юних джур концерту «Океана Ельзи» завершився черговий сезон «Джура-2017». ІХ Всеукраїнський етап підвів риску під заходами Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), які проводились протягом 2016/2017 навчального року і  де тільки в районних підсумкових етапах взяло участь більше 75 тис. учнів. Також значного успіху досягли організатори гри на обласних рівнях, бо не тільки провели фінальний етап у кожній області, залучивши понад 5,5 тис. учнів, але й забезпечили їм таборування протягом п’яти днів. Отже гра «Джура» набуває масового характеру і є сьогодні не просто найкращою  системною формою позакласної роботи з національно-патріотичного виховання учнівської молоді, але й все більше знаходить зацікавленість в учнівської  молоді.

dzura-prise

     У новому 2017/2018 навчальному році організатори гри планують провести її на ще більш високому, якісному рівні. Цьому сприятиме наказ Міністерства освіти і науки України від 18.09.2017р. під №1278  «Про проведення у 2017/2018 році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). 2018 рік буде визначним, бо гра «Джура» відзначатиме свій 15-ти річний ювілей від дня народження і 10 років від дня повернення до життя.  

      Х Всеукраїнський етап гри відбудеться влітку 2018 року на Київщині.

      Основною метою гри «Сокіл» («Джура») є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції, здорового способу життя як духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

     Основою організації гри в навчальних закладах є учнівське самоврядування, засноване на традиціях козацького кола, вільного народного віче, добровільне об’єднання дітей та молоді для виконання завдань гри.

     Протягом  нового навчального року організатори гри планують перевести  її масовість в якість та забезпечити домінування в ній виховної складової над змагальною. Передбачається створити  інститут виховників, а  високу якість останніх забезпечити через створену Школу виховників гри «Джура». Для покращення гурткової роботи розроблені трирічні навчальні програми: для молодшої вікової групи під назвою «Котигорошко», для середньої – «Джура», для старшої – «Сокіл». З метою забезпечити грі  стратегічну перспективу планується  завершити розробку нового положення і впроваджувати  його згідно затвердженої дорожньої карти. 

     Минулого навчального року гра «Джура» за сприяння Мінмолодьспорту отримала такі її версії, як «Джура – Десантник», а з долученням Державної прикордонної служби України –  «Джура -Прикордонник». У 2018 році Міністерство соціальної політики і Міністерство оборони України у співпраці з Міністерством освіти і науки України планують  спільно провести гру  «Джура – Оборонець», а Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді у співпраці з  Комітетом фізичного виховання і спорту МОН України мають намір  створити  на базі існуючої  спортивної гри «Козацький гарт» військово-спортивну патріотичну гру «Джура – Козацький гарт» для малокомплектних шкіл.

     Таким чином відновлена у 2009 році Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, Міжнародною благодійною установою «Центр національного відродження» та Радою Українського Козацтва при Президентові України гра «Сокіл» («Джура») фактично стала комплексною виховно-вишкільною системою молоді. З 2011 року для учасників і організаторів гри працює «Молодіжний Клуб Джура».

Dzura-logo     Бажаючих стати учасником гри або взяти участь в її впровадженні і поширенні просимо зголошуватись за адресами:

Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді

Адреса: 01135, м. Київ, вул. П. Пестеля 5-7, а/с 190;

Конт. телефони: (044) 531-19-98

Ел. адреса: juntur@ukr.net

            Громадська організація «Молодіжний Клуб Джура»

Адреса: 01034, м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9, п. 5А

Конт. телефони: (044) 235-28-32

Ел. адреса: sokil.dzhura@gmail.com

Опубліковано Громадське життя.