Владика Адріан долає кордон

IMG_20181125_204959_BURST1

15 грудня у Києві має відбутися обєднавчий помісний собор, який покликаний створити автокефальну Православну церкву в Україні. На собор було запрошено митрополита Богородського УПЦ КП Адріана, який більше 20 років витримує величезний тиск, але тримає парафію в Ногінську (Московська обл.).

Владика, який є активним членом громадської організації “Українці Москви”, вчора 11 грудня поїхав на авто до Києва. До речі їздить він сам (75 років), причому досить часто в м. Дніпро, де опікується церквою в Амур-Нижньодніпровському районі. Тиждень тому я їхав з ним з Дніпра до Москви після закінчення ХІ Світового Конгресу Українців. Владика обдаро-вував прикордонників, митників іконами і благословенням, так що проїхали без пригод. А от при нинішній поїздці Владику затримали на Сумській митниці. Митники зажадали, щоб він вніс заставу за авто (тобто розмитнив). А як буде повертатись, то гроші нібито повернуть. Таких великих грошей у Владики не було, тож він почав гукати на весь білий світ, що його запросив сам вселенський патріарх і треба зважити на це. На кордоні на це не зважили.

IMG_20181202_152942_BURST2

Зранку 12 грудня рано-вранці Владика подзвонив мені, щоб я теж приєднався до розголо-су. Я звернувся до Посольства, де отримав формальну відповідь і “поради” типу, що хай вертається, купить квиток на поїзд і їде. Також звернувся у Київ до Верховної Ради, в комісію у закордонних справах (Г. Гопко, Б. І. Тарасюк). Борис Іванович тут же запитав номер машини, паспортні дані, щоб діяти конкретно.

IMG_20181202_152925_BURST2

Потім передзвонював митрополиту, як він там на кордоні. Відповідав, що молиться. Зрештою після втручання патріарха Філарета вдалося Владиці подолати український кордон. Тож замість того, щоб Владику зустрічати на кордоні і далі урочисто доправити до Києва, його мало не завернули назад.

На жаль, представники українських установ в Росії теж подібні до митників на кордоні. Влітку “культурні представники” (директор Культурного центру Юрченко, Державне управ-ління справами) зірвали урочистий молебень до 1030-ліття хрещення Київської Русі в Куль-турному центрі. Дипломати, яких запрошували на Молебень, ніяк не відреагували, зайняли відсторонену позицію, тільки кивали, що, мовляв, митрополит Адріан не в пошані у патріарха Філарета.

IMG_20180724_181316

Хотілося б донести до цих “представників”, що Владика в пошані у вселенського патрі-архха, в українців Росії. І замість блюзнірської завіси на вході Культурного центру треба широко відчинити туди двері і використати досвід, авторитет Владики для гуртування українців в Росії.

20180724_182500

Навряд чи нинішні “представники” України у Москві це зроблять. Останнє – це вже до Києва, до української влади.

Надалі подамо більш детальну інформацію, як вдалося подолати митрополиту митну стіну. Коли ж Владика повернеться , послухаємо від безпосереднього учасника як творилася українська історія. А Православна помісна церква в Україні – це справді велика історія., яка буде вирішальним чинником для становлення Української держави

В. Семененко

Москва

12.12.2018 р.

Опубліковано Громадське життя.