“Вільні Люди” в Гельсінки довели: щоб зупинити Росію – вільний світ повинен підтримувати Україну

unnamed(12)

Саміт у Гельсінкі підтвердив: політика США щодо України незмінна. Путін особисто наголосив під час прес-конференції, що Президент Трамп не визнає і не буде визнавати незаконну анексію Криму. Путін також підтвердив, що Мінський процес не прогресує і натякав на тому, що продовження переговорів у форматі Мінська немає перспектив. Говорячи про Презедента США, він жодного разу не згадав про Україну. Це вказує не те, що політика США щодо України настільки не сприяє позитивному завершенню Саміту, що він не порушував цю тему на прес-конференції. Натомість, ставлення до України не тільки є незмінним, а й як підтверджують джерела у Вашингтоні, Пентагон поглиблюватиме співпрацю, оскільки Україна прийняла базовий закон про національну безпеку.

16 липня, у день зустрічі Трампа і Путіна, активісти “Вільних Людей” організували в Гельсінки місію на підтримку українсько-американських відносин. Активісти поширили відкритий лист до Президента США, закликаючи продовжувати підтримку України в боротьбі з російською агресією.

unnamed(13)

“Наша акція тривала безперервно протягом десяти годин. За цей час ми привернули значну увагу громадськості та журналістів, дали більше двадцяти інтерв’ю та виступів, наші вимоги вже висвітлили медіа США, Франції, Німеччини, Фінляндії, Швеції, України, серед яких – The Washington Post, Associated Press, Reuters, Voice of America. Громадськість дуже прихильно ставилась до наших виступів, хтось аплодував, хтось вигукував “Слава Україні!”, хтось приєднувався і брав плакати з нашими гаслами. Окремо відзначу, що українська громада долучилась до акції, за що ми дуже вдячні”, – розповідає Кузан Сергій, заступник Керівника Проводу “Вільних Людей”.

Важливе завдання місії – інформування світової спільноти про злочини Путіна та загрозу всьому вільному світу – досягнуто. Всі гасла та меседжі, серед яких плакати “NATO: Help Ukraine – Help Yourself”, “President Trump, stand with Ukraine”, “Helping Ukraine – Stops Russian Aggression” – донесено до громадськості та медіа.
unnamed(14)
“Судячи з прес-конференції Трампа і Путіна, стає зрозуміло: вони не можуть ні про що домовитись, адже мають різне бачення та по-різному сприймають реальність. Тому співпраця США і України буде лише поглиблюватись. Це позитивно для всього світу. Ще два роки тому світ не визнавав Росію агресором. Зараз же усі притомні вільні держави бачать у ній загрозу. І Україна, назвавши війну російсько-українською на офіційному рівні, посприяла цьому”, – говорить Борис Потапенко, голова РУДОС.

Делегація “Вільних Людей” у Гельсінки, що складалась з десятьох активістів, привернула увагу всього світу до злочинів Путіна. Апелюючи конкретними фактами та аргументами, вдалось показати: Україна – ключ до безпеки всього світу.

“Наша місія продовжується. Ми повертаємось в Україну, щоб продовжувати боротьбу на всіх фронтах гібридної війни, протидіяти силам реваншистів та п’ятої колони – агентури Кремля. Закликаємо національно-свідомих громадян долучатись до нас. До перемоги!”, – зазначила Оксана Дацків, активіст “Вільних Людей”.
unnamed(15)
Місія “Вільних Людей” у Гельсінки присвячена пам’яті правозахисника, автора Акту проголошення незалежності України, багаторічного в’язня радянських таборів, одному з співзасновників Української Гельсінської групи Левку Лук’яненку. Протягом двох днів – 15 та 16 липня – делегація “Вільних Людей”, що включала 6 англомовних та німецькомовного спікера, також долучалась до акції української громади “Free Sentsov” та зустрілась з Послом України в Фінляндії Андрієм Олефіровим.
Опубліковано Громадське життя.