В Україні відбулись урочистості з нагоди 90-річчя Спілки української молоді

CYM_EmblemaВ Україні відбулись урочистості з нагоди 90-ліття від створення Спілки української молоді. Участь у святкуваннях взяли близько трьохсот представників організації з України, Канади, США, Німеччини, Бельгії, Австралії, Великобританії.

Урочистості розпочалися 26 вересня у Львові, в Українському католицькому університеті, де представники Світової управи СУМ вручили найвищу організаційну відзнаку «Залізний хрест заслуги» родинам СУМівців Євгена Войцехівського та Віталія Волкотруба, які загинули в АТО, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України.

196199239

Євген Войцехівський член батальйону Айдар, командир розвідувальної групи «Холодний Яр», загинув 7 липня 2014 року під час нападу озброєних терористів на комендатуру міста Щастя. Віталій Волкотруб, боєць 3-го полку спецпризначення загинув 29 серпня 2014 року в бою під Ілловайськом під час виходу з оточення по так званому зеленому коридору. Пам’ять героїв вшанували хвилиною мовчання.

Вітаючи СУМівців з 90-літтям, голова Світової управи Петро Дума зокрема зазначив: «Уже 90 років під гаслом “Бог і Україна” та зі своїм кличем “Честь України – Готов боронити” Спілка української молоді виховує тисячі українців по всьому світу, як свідомих людей свого народу та інформує Західний світ про долю Україні». 

IMG_7134

Владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської архиєпрахії УГКЦ, який у 90-х роках належав до СНУМ, вітаючи молодь, зазначив: найбільше, що з тих буремних часів він взяв для себе це – відвагу приймати рішення, висловлювати думку та мати певну позицію. «Особі, яка дорослішає, дуже важливо, мати поряд когось, хто б допомагав їй формуватися як особистість, пізнавати ідеали. Я переконаний, що Спілка української молоді у цьому сенсі завжди добре виконувала це завдання».

IMG_7140

Від імені ректорату Українського католицького університету СУМ привітав також проректор УКУ Мирослав Маринович. «Я вітаю, вас як партнерів нашого університету, – звернувся він, – зокрема тому, що ми намагаємося сформувати правильну ціннісну основу, на якій стоїть наше життя. Вам важливо розуміти нові виклики майбутнього, щоб втілити головне завдання організації – “Честь України – Готов боронити”. Бо честь України у нинішніх умовах часто вимагає нестандартних підходів, зміни тактики, пріоритетів. Тож, будьте відкриті. Просіть у Бога благословення на усі ваші справи». 

Олег Синютка, голова Львівської обласної державної адміністрації зачитав привітання Президента України. У вітальному зверненні Петро Порошенко зокрема подякував СУМу за підтримку України на міжнародному рівні.

На думку Олега Синютки, зараз в Україні є важливими дві речі – єдність та людський потенціал, який треба скеровувати на вирішення зовнішніх проблем: «Потрібно, щоб ідеї СУМу торкнулися якомога більшої кількості людей. Бо той, хто пройшов вашу школу, стає справжнім українцем», – підсумував  голова Львівської ОДА.

Міський голова Львова Андрій Садовий побажав організації успіхів та процвітання, щоб діяльність СУМу надихала наступні покоління до праці.

Привітання для організації також надійшли від Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука. Тарас Рондзістий, директор Центру національного відродження зачитав привітання від СУМівця, голови Проводу ОУН (бандерівців) Степана Романіва,

Святкування продовжилися історичною конференцією «На службі Богові й Україні».

IMG_7881

27 вересня ювілейні урочистості розпочалися спільною молитвою під час Літургії в Архикатедральному соборі Святого Юра.

IMG_8000

Після цього СУМівці вирушили на гору Маківка, де відкрили пам’ятний знак на честь річниці проголошення створення Спілки Незалежної Української Молоді (СНУМ), яка стала ідейною попередницею відновленої СУМ в Україні.

IMG_8008

Довідка.

Спілка Української Молоді в Україні – молодіжна виховна організація, яка займається вихованням молоді на християнських та патріотичних засадах у дусі свого гасла «Бог і Україна». СУМ засновано у 1925 році в Києві, проте підпільну організацію було розконспіровано, а її лідерів засуджено в березні 1930 року на харківському процесі СВУ-СУМ. У 1946 році СУМ було відновлено в повоєнній Німеччині, з того часу організація поширює свою працю на різні країни світу в Західній Європі, Північній і Південній Америці та Австралії. СУМ стає однією з двох найбільших українських молодіжних організацій діаспори, а її члени впливовими громадськими діячами.

В Україні СУМ офіційно діє з 1991 року (хоча de facto з 1989-го), а в Тернополі з 1995-го. Окремо слід згадати про існування підпільного СУМу в 1940-х роках в селі Кошляки Підволочиського району, члени цієї підпільної організації були засуджені на 25 років ув’язнення та 5 заслання.

Виховна праця: в основі виховної системи СУМу є теоретичні напрацювання Григорія Ващенка (1878-1967) – відомого українського педагога, який вперше розробив систему національного виховання. Його головна праця «Виховний ідеал» була присвячена виховникам СУМу, а ще при житті професор Ващенко став Почесним членом Спілки. Виховна праця в СУМі безперервно триває уже майже сім десятиліть, за цей час виховано десятки тисяч молодих українців по цілому світі.

Сьогодні СУМ діє в 10 країнах: Україна, Німеччина, Франція, Бельгія, Британія, Естонія, Австралія, США, Канада, Аргентина.

Прес-служба СУМ в Україні

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа