“Українські Дні” у Вашингтоні: головні висновки

levus-heritage

“Щоб Україну сприймали як серйозного гравця на міжнародній арені, ми повинні бути сильними. Зупинити внутрішьополітичну боротьбу на взаємне знищення, з основоположних для країни питань виступати завжди єдиним фронтом”, – Андрій Левус у Вашингтоні.

10-12 жовтня у Вашингтоні проходили “Українські Дні”. Цей захід є найбільшою подією української громади в США та організований для просування інтересів України в американському Конгресі. Головними темами обговорення були: ситуація в східноєвропейському регіоні, яка склалась після агресії РФ проти України; роль та місце України в стабільності та безпеці регіону. Крім того, обговорювалась внутрішньополітична ситуація в Україні – просування реформ, роль парламенту в політичному процесі.

Важливим захід був також через те, що Україна знаходиться за крок від отримання летальної зброї, тому потрібна мобілізація всіх наших друзів у Сполучених Штатах Америки.

У цих заходах взяв участь Андрій Левус та делегація «Вільних людей». Зокрема, у зустрічі з українською громадою США під час відкриття “Українських днів у Вашингтоні” (організованої Українським конгресовим комітетом Америки), участь у конференції “Україна та проблема соціальної єдності” за участі доктора Андерса Аслунда (Атлантична Рада США), Януша Бугайського (Центр Європейського політичного аналізу у Вашингтоні), Філіпа Карбера (Фундація Потомак) та інших представників аналітичних центрів, журналістів, науковців Сполучених штатів.

us-heritage

Також було проведено окремі зустрічі з Джорданом Ендрюсом (директор Офісу у справах Східної Європи Державного департаменту США), членами Конгресу США Лаборном (Республіканська партія), Сандером Левіним (Демократи, співголова групи міжпарламентських зв’язків США-Україна), представниками аналітичних центрів США, зокрема Гленом Говардом (Президент Фундації Джеймстаун/The Jamestown Foundation), Люком Коффі (директор центру зовнішньополітичних досліджень ім. Елісон при Фундації «Спадщина»), Євгеном Юрківим (крупний меценат, керівник Фундації родини Юрківих), Германом Пірчнером (президент Американської ради з питань зовнішньої політики/ AFPC).

alev

“У Сполучених Штатах Америки достатньо добре ознайомлені зі станом справ в Україні, але, передусім, вони чекають основних кроків від нас самих, – говорить керівник проводу “Вільних людей” Андрій Левус, – за підсумками всіх зустрічей в США, хотілося б зробити акцент на трьох головних тезах”:

• “Україну сьогодні розривають протиріччя, діяльність і влади, і так званої демократичної опозиції будується на вузькополітичних інтересах, в яких інтереси України – далеко не на першому місці. Щоб остаточно не втратити країну, потрібно зупинити цю війну на знищення та поставити інтереси держави вище власних. Потрібно провести масштабну політичну реформу управління, прийняти нову Конституцію, яка усуне дисбаланси у владі. І в цьому допомога української діаспори, американської адміністрації є дуже важливою”.

• “На зовнішньополітичній арені Україна повинна виступати єдиним фронтом. Неприпустимо внутрішньоукраїнські конфлікти переносити за кордон. Це дуже послаблює країну, демотивує та дезорієнтує наших союзників, які щиро прагнуть нам допомогти. Попри певну втомленість темою України та зміни в політиці діючої адміністрації США, є неприпустимим, коли українські політики приїжджають за океан і зневажливо характеризують свою країну. Всі ми за межами України повинні відстоювати один інтерес – український, а власні образи чи нереалізованість залишати зі свого боку українського кордону”.

• “Для того, що Україну сприймали як серйозного гравця на міжнародній арені, ми повинні бути сильними. Українці часто роблять помилку у спробі переконати міжнародних партнерів. Коли ми просимо про допомогу – ми давимо на жалість та історичну несправедливість. А в жорсткому світі 21 століття працюють національні інтереси та вигоди. Підтримати Україну для США – вигідно. Це 44-мільйонна традиціоналістська, християнська та досить мобілізована нація, яка є важливим транспортним центром Європи. Ми можемо стати партнером для США, який просуватиме інтереси вільного світу у цій частині Європи. Успішна Україна є гарантією безпеки у Причорноморському регіоні та всьому регіоні Східної Європи. Тому ми говоримо до наших партнерів – дайте нам зброю, підтримку, можливості – і ми зможемо стримати цю загрозу, яка нависає зараз над усією Європою та світом”.

Також, за результатами зустрічей із представниками головних аналітичних центрів США та української громадами, було домовлено про допомогу “Вільним людям” у створенні в Україні політичної сили, яка буде базуватись на засадах консерватизму. Аналітична, інформаційна допомога від наших американських партнерів буде дуже доречною, оскільки саме в США ідеї та практики консерватизму мають глибоке коріння.

ua-vilniludy

Склад делегації мережі “Вільні люди” (довідка):
1. Андрій Левус – народний депутат України, голова проводу мережі “Вільні люди”.
2. Інна Левус (Inna Avramchuk) – керівник Фундації “Вільні люди”.
3. Serhii Kuzan – заступник голови проводу мережі “Вільні люди”.
4. Дмитро Гуменюк (Gumenyuk Dmitrii Borisovish) – керівник штабу мережі “Вільні люди”.
5. Borys Potapenko – голова РУДОС (Рада українських державницьких організацій світу).

Опубліковано Громадське життя.