У Львові відбувся Перший Експертний форум українських економічних справ

1 грудня 2012 року у місті Львові в приміщенні Факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. І.Франка відбувся Перший Експертний форум українських економічних справ, метою якого було продовження та поглиблення започаткованих у березні цього року київським «Форумом українських справ», дискусій про становище українського народу в економічній ділянці, експертний розгляд актуальних господарських питань, важливих для майнового стану та сімейних бюджетів українських родин; сприяння розвитку ініціятив з поглиблення співпраці громадськости, бізнесу та місцевої влади задля економічного розвитку українських міст, сіл і регіонів.

Захід було організовано Громадським обєднанням «Українська справа» за сприяння Центру національного відродження ім. Ст. Бандери.

Дискусії Форуму велися у чотирьох послідовних сесіях («Економічний націоналізм і стратегія економічного розвитку України», «Українська земля», «Українські гроші», «Кооперація та економічна ефективність»), де з доповідями та експертними коментарями виступили, зокрема Василь Абаімов, Іван Галенко, Володимир Панченко, Іван Паньків, Микола Пшевлоцький, Ігор Петришин, Олексій Кляшторний, Борис Корпан, Богдан Кульчицький, Борис Кушнірук, Петро Маковський, Роман Матис, Владислав Стемковський, Микола Шмілик, Василь Шпіцер, Володимир Щербина, Володимир Федорович та інші.

Особливо жвавий інтерес учасників Форуму викликав бльок питань, які стосувалися долі української землі, зокрема гострій критиці були піддані окремі положення нещодавно прийнятих законів «Про державний земельний кадастр» та «Про порядок розмежування земель комунальної і державної власности». Зазначалося, що вони створюють реальну загрозу втрати українськими громадянами та територіальними громадами міст і сіл їхньої земельної власности. Наголошувалось на необхідності привернення уваги органів місцевого самоврядування, їхніх об’єднань та широкої громадськости до загрози відчуження наявного ресурсного і просторового потенціалу української нації на користь неукраїнського фінансово-аграрного «олігархату».

Зокрема, територіальним громадам запропоновано звертатися до суду з метою бльокування наслідків прийняття закону «Про порядок розмежування земель комунальної і державної власности», а громадянам, котрі є власниками земель – об’єднуватись для захисту прав на свої земельні ділянки.

В дискусії про енергоефективність комунального та домашніх господарств українців наголошувалося на перетворенні плати за комунальні послуги на потужний засіб «викачки» з гаманців людей та бюджетів місцевого самоврядування їхніх фінансових ресурсів.

Підіймалося, також, питання пріоритетної значущости розвитку справжньої української фінансової кооперації, зокрема – демократичних кредитних спілок, для збереження сімейних заощаджень українських родин та того, щоби вони служили не чужому бізнесу, а українській національній справі, зокрема – розвитку місцевої господарки, зміцненню фінансової бази територіальних громад та добровільних громадських організацій.

Вирішено утворити на базі ГО «Українська справа» 3 робочі групи, які мають розробити, за результатами проведеної на Форумі дискусії, конкретні пропозиції в галузі енергоефективности, кооперації та земельних відносин.

Після спільного опрацювання проблем у кінці грудня цього року буде проведено прес-конференцію з метою привернення уваги громадськості до згаданих вище гостро-проблемних питань.


Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа