У гібридній війні з Московським патріярхатом грецька Церква буде на боці України

Nigrit-metr

Незважаючи на те, що Синод Ієрархії Елладської церкви, що відбувся 19-21 березня, відклав питання визнання ПЦУ, інтерес до теми не спадає. Днями було опубліковано велике інтерв’ю Митрополита Серрейського та Нігритського Феологоса (Елладська православна церква) агентству Оrthodoxianews, в якому він торкнувся і України. Наводимо цей уривок з розмови з журналісткою. Переклад з грецької – Aleksandros Romiopoulos

– Зараз в переддень обговорень, пов’язаних з українським питанням, що скажете ви [як людина], яка багато знає про це: про надання Томосу про автокефалію Української Церкви, про все, пов’язане з цим, про відмову Росії визнавати [автокефалію] тощо. Ми не знаємо, як вирішиться це питання, жоден з предстоятелів не зайняв поки певної позиції. Адже це дуже серйозне питання.

– Це дійсно дуже серйозне питання. Ми довіряємо Вселенському Патріархату та віримо, що все, що було зроблено, було зроблено для користі православного народу. Вселенський Патріарх має і мудрість і глибокий розум, для того, щоб оцінювати події та приймати рішення. Це узагальнено про проблему. Зараз скажу про позицію ЕПЦ, вона про це радилася на рівні малого Синоду, відправила питання в дві компетентні синодальні комісії: в комісію з міжправославних зв’язків та номоканонічну. Чекаємо їх експертної оцінки і на майбутньому великому Синоді обговоримо в Дусі Святому те, що тут послужить на користь Православ’я в цілому. З однією маленькою приміткою, але яка для нас, греків, має величезне значення …

Ми повинні поставитися з максимальною повагою до Вселенського Патріархату, який є витік, благочестиве джерело нашого роду. І він стоїть перед великими проблемами, про які зараз не хочу говорити, всі ми їх чудово розуміємо і відчуваємо.

Довідка Cerkvarium: Серрейська та Нігритська митрополія відноситься до т.зв. «Нових територій» і знаходиться в подвійному підпорядкуванні: адміністративно – в юрисдикції Елладської православної церкви, а канонічно, згідно з Патріаршим і Синодальним діянням від 1928 року – в юрисдикції Вселенського патріархату. Нагадаємо, це не перша подібна заява з українського питання, зроблена ієрархами Елладської церкви. Раніше про те, що з визнанням ПЦУ в Синоді ієрархії ЕПЦ проблем не буде, заявив митрополит Неапольський та Ставрупольський Варнава. А до того митрополит Кіфірській Серафим, ще не так давно відомий своїми закликами не визнавати українську автокефалію, заявив агентству VIMA ORTHODOXIAS, що, хоча він сам не згоден з рішенням Вселенського патріарха, але «ми, як грецька церква, з питання про українську автокефалію будемо з Вселенським Патріархатом. Ми не будемо вивчати, чи варто нам це робити, але з формальних причин ми повинні це зробити. Ми не можемо бути з росіянами … Хоча у нас є гарячі проблеми, які ми повинні вирішити з Фанаром в цьому питанні, ми будемо разом».

Джерело: cerkvarium

Опубліковано Громадське життя.