«Слово свідка» – зустріч з учасником оборони Донецького аеропорту Олександром Скибою («Арес»)

Афіша Скиба

2 2 січня 2019 р.

11:00

головна експозиція музею

(вул. Лаврська, 27)

До 4-ї річниці героїчної оборони Донецького аеропорту

Оборона Донецького аеропорту тривала з 26 травня 2014 р. до 22 січня 2015 р. 242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російських окупаційних військ і проросійським бойовикам, стійко й непохитно обороняли українську землю. Захисників ДАПу відтоді називають «кіборгами».

на афішуОдин із них – капітан Олександр Скиба. З початком війни на Сході України його призвали до лав Збройних сил України та призначили командиром 8-ї роти 3-го батальйону 80-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ. Під його командуванням рота прийняла бойове хрещення поблизу Авдіївки та Пісків. 20 грудня 2014 р. підрозділ зайняв позиції в новому терміналі Донецького аеропорту. 24 дні бійці утримували будівлю, відбиваючи масовані атаки й витримуючи потужні обстріли противника. У цих боях Олександр Скиба дістав важку контузію. 14 січня 2015 р. його евакуювали з території аеропорту.

Після повернення з війни Олександр Скиба коротко охарактеризував власну участь у ній: «У батальйоні, окрім комбата, тоді не було жодного кадрового офіцера. Підрозділ був укомплектований виключно мобілізованими, більшість із яких навіть не служила у війську. У мене, історика за освітою, в активі була лише військова кафедра. Але мені випало командувати дивовижними людьми, справжніми патріотами».

Під час зустрічі капітан Скиба поділиться своїми спогадами про пережите, роздумами про сьогодення та майбутнє України, думками про втрати та перемоги України.

Зустріч відбудеться у просторі музейного виставкового проекту «Український Схід. На лінії вогню». Присутні зможуть ознайомитися з експозиційним комплексом «НАШІ», де представлені силіконові, цілком ідентичні до своїх прототипів фігури кіборгів. Це захисники України: Ігор Гордійчук («Сумрак»), Валерій Краснян («Барс»), Павло Чайка («Сігл»), Андрій Шараскін («Богема»), Дмитро Ярош («Яструб») та волонтерка Яна Зінкевич.

Опубліковано Громадське життя.