Про “галицький сепаратизм”

Halsepar
Сьогодні у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся круглий стіл «Галицький сепаратизм»: причини, витоки та загрози».
Серед організаторів круглого столу: Сотня самооборони «Білі Горвати», ВГО «Народний антикорупційний нагляд», ГО «СПАС», БФ «Рідний голос», ВГО «Товариство відродження української нації», МФ Бойового Гопаку, Товариство «Просвіта», Обласне товариство політв’язнів та репресованих, ГО «Залізний Кіш», Львівська обласна наукова бібліотека, ЛМО Українська партія «Єдність».
Метою круглого столу стало обговорення в рамках профільних доповідей та дискусії учасників низки проблемних питань. Розглядали причини появи та розвитку такого явища як «галицький сепаратизм» в історичному, соціально-політичному та геополітичному аспектах; роль іноземного чинника у активізації відцентрових рухів в регіонах України у контексті військової загрози з боку Росії; фальсифікацію історії як основу проекту «галицький сепаратизм». Обговорювали загрози державності з боку такого явища як «Галицький сепаратизм» з проведенням паралелей із подібними явищами у світовій практиці; діяльність зовнішніх та внутрішніх суб’єктів, зацікавлених у роздмухуванні сепаратистських й автономістських рухів на теренах Західної України.
Заявлена проблематика зібрала багато визначних галичан і гостей – науковців, громадських і політичних діячів, журналістів, зокрема, активну участь у  роботі круглого столу взяли народний депутат, Герой України Юрій Шухевич, лауреат Шеченківської премії Ігор Калинець, професор Любомир Сеник. Це свідчить про високу суспільну актуальність протистояння антисоборницьким тенденціям на інтелектуальному, інформаційному та політичному рівнях.

Цікавими та змістовними були доповіді та повідомлення ініціатора та модератора наради Тараса Каляндрука, Олега Паски, який розглянув явище в контексті теорії інформаційних воєн, Ігоря Калинця про витоки і фігурантів галицменських девіацій, доцента, заступника голови “Просвіти”, співавтора памфлету “Гидь, що запахла на всю Україну” Михайла Чорнописького, гостя із Одеси Артема Пилипенка, Юрія Шухевича.
Директор львівської універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник дав ґрунтовну наукову рецензію “програмного” опусу антисоборників “Історія Королівства Галичина”, довівши його повну наукову неспроможність та неприпустимість поширення такої “літератури” у навчальних закладах.
Після дискусії круглий стіл завершив роботу прийняттям резолюції, яку учасники домовилися опублікувати після доопрацювання та погодження на засіданнях статутних органів організацій-ініціаторів.