Правозахисники створили міжнародну комісію по справі вбивства фотокореспондента Андреа Роккеллі і правозахисника Андрія Миронова

unnamed(1)

30 вересня о 17:00 (за Києвом) на базі Українського кризового медіа-центру відбудеться презентація попередніх результатів роботи міжнародної комісії, яка оцінює ефективність слідства про вбивство фотокореспондента Андреа Роккеллі і правозахисника Андрія Миронова.  Вони загинули в результаті обстрілу під Слов’янськом у травні 2014 року.  Разом з ними був поранений французький фотограф Вільям Рогелон.

Суд присяжних міста Павії (Італія) у липні минулого року визнав винним в умисному вбивстві українського нацгвардійця Віталія Марківа і засудив його до 24 років позбавлення волі.  29 вересня в Мілані (Італія) починається розгляд апеляційної скарги, поданої стороною захисту.

Справа набула міжнародного резонансу і має вкрай суперечливі оцінки.  Тому Правозахисний центр «Меморіал» (Росія) і Центр громадянських свобод (Україна) об’єднали зусилля для створення міжнародної комісії, щоб провести незалежний аналіз ефективності слідства.  Вони запросили адвокатів Центру сприяння міжнародного захисту (Франція) для оцінки справедливості судового розгляду.  Представники Центру будуть присутні на розгляді апеляції в Мілані як незалежні спостерігачі.

На презентації члени міжнародної комісії розкажуть про виконану роботу над пошуком відповідей на наступні питання:

  • який правовий статус має збройний конфлікт на сході України і чи повинно це мати значення для слідства?

  • якими були правові підстави суду і наскільки сумлінно були досліджені докази?

  • який суспільний фон в Італії супроводжував цей судовий розгляд?

  • наскільки сумлінно всі держави виконали позитивний обов’язок розслідувати порушення права на життя в контексті статті 2 Європейської Конвенції?

Також друзі і колеги Андрія Миронова розкажуть про його життя і правозахисну роботу, оскільки в більшості публікацій він згадується лише під скупим словом «перекладач».

Перелік спікерів на презентації:

  • Олександр Черкасов, голова Ради Правозахисного центру “Меморіал”, Росія
  • Дмитро Борко, експерт Правозахисного центру “Меморіал”, Росія
  • Карина Москаленко, адвокат, керівник Центру сприяння міжнародного захисту, Франція
  • Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод, Україна
  • Катерина Зарембо, асоційований аналітик Центру Нова Європа, Україна
  • Дмитро Коваль, кандидат юридичних наук, Києво-Могилянська Академія, Україна

Всі учасники міжнародної комісії працюють pro bono.  Ми впевнені, що наша робота вкрай важлива як для утвердження принципу справедливості в цій справі, так і для пам’яті загиблих фотокореспондента Андреа Роккеллі і нашого колеги правозахисника Андрія Миронова.

Опубліковано Громадське життя.