Повстанський вертеп: у Сумах – Путін, у Львові – Сталін

Суми

Різдво сімейне свято, яке завжди очікують у кожній українській родині воно приносить радість та щастя.

З року в рік прихильники та члени Молодіжного Націоналістичного Конгресу в переддень Різдва, 6 січня пам’ятають та шанують традиції, ходять вертепом, дарують радість людям. Цього року вертеп був незвичайним, повчальним, бо Іродом був завуальований Путін, незважаючи ні на що, зло завжди відплачується за свої вчинки: «Ніщо в цьому світі так просто не минає, і над кожним катюгою меч долі звисає», так про нього говорить Чорт.

«Нас дуже чекали сум’яни. Сім’ї об’єднувалися і запрошували нас до себе і радо вітали оплесками.

Було навіть таке, що ми спускалися з третього поверху, а жителі нижніх поверхів вже чекали на нас і не випускали допоки ми не принесемо свято й вість про народження Бога до їхньої хати. Ми несли благу вість. Люди не очікували такого театралізованого дійства з піснями, тому захоплювалися націоналістичним вертепом. Для мене вертепування нині невід’ємна частина зимових свят, тим більше в колі вірних друзів з МНК»,  говорить «жидівка» вертепу Кароліна Романченко. Головне пам’ятати та шанувати українські традиції та бачити проблеми сьогодення. Радість та вдячність людей, найкраща плата!

«Бог народився це треба всім знати, кого породила українська мати!»

49596111_286504908887602_4760985094590562304_n.jpg__1560x1170_q85_crop_subsampling-2_upscale

Львів

«Голод, холод і руїна, а в них в серці Україна». Вже традиційно з 2009 року Різдвяні свята у Львові мають свою особливість. Запитаєте, яку?

Відповідь проста незвичний вертеп, що впродовж двох днів гуляє центром міста і дивує усіх своєю постановкою. Творці цього сценарію, натхненні багатою історією українського народу безперечно змінять ваші уявлення про традиційний біблійний вертеп.

Що ж такою незвичайного у ньому? Повстанський вертеп: вже сама назва готує глядача до нової історії народження Христа. Така історія виникла під впливом багатовікових сподівань українців, які вважали що з приходом на світ Спасителя з’явиться і нова Україна вільна, сильна і незалежна. Кожен персонаж цієї історії є відповідником біблійного в очах нашої нації. Так, наприклад, відповідником злому царю Іроду є Сталін страшний ворог нашого народу, що роками намагався нас знищити. Не менш цікавим є і Чорт, який висвітлився в образі НКВДиста.

«Надзвичайно приємно було дивитися на захоплені очі глядачів і слухати схвальні відгуки, адже відіграти такий вертеп є нелегкою справою, бо він несе в собі дві мети – сповістити радісну новину світу і водночас нагадати про історію українського народу, сповнену боротьбою за єдину мету, що об’єднувала, об’єднує і буде об’єднувати українців»,  розповідає організатор Анастасія Іванівна.

«Роль ката, Сталіна, і цей вертеп стали чимось новим для мене на Різдво. Незважаючи на те, що я повсякчас мусив злизувати свої вуса, приємно було дарувати людям свої емоції, а у відповідь отримувати усмішки»,  ділиться своїми враженнями актор Дмитро Карий.

32793627628_19e3cbbc07_o.jpg__6000x4000_q85_crop_subsampling-2_upscale

Тернопіль

Вже другий рік поспіль у Тернополі проводиться незвичний вертеп. Особливістю є те, що дійовими особами є історичні персонажі: повстанці, зв’язкові, НКВДисти, Сталін. Учасники виконують давні повстанські колядки, які ще збереглись до наших днів. Сценарій оригінальний, написаний членами Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

«Вертеп є символічним, оскільки ним ми прагнемо показати боротьбу добра і зла на прикладі подій у ХХ ст., коли український народ боровся за визволення України та протистояв тоталітарному сталінському режиму»,   розповідає зв’язкова вертепу, Оксана Семенець

Тернополяни та гості міста мають можливість подивитись на це незвичне дійство на Театральній площі з 8 по 19 січня.

Інформцентр МНК

Опубліковано Громадське життя.