Невідкладна домедична допомога: який досвід Україна може перейняти в США

param1

Уперше на “Чаюванні Вільних” спікерами були відразу дев’ять осіб: перші та єдині в Україні екстрені медичні техніки (Emergency Medical Technician), що здобули сертифікати після навчання в США. Хлопці ділились своїми висновками щодо функціонування системи невідкладної допомоги в США та Україні, обговорювали можливі шляхи підвищення якості надання допомоги, а також розповідали про процес здобуття сертифікату.

Ці хлопці – інструктори організації “Захисту Патріотів”, мета якої – надавати знання та навички у сфері цивільної та військової медицини. Зараз організація займається проведенням тренінгів і навчань для різних груп населення (від школярів до працівників Національної поліції чи МНС).

“Говорячи про невідкладну допомогу, всі розуміють, що від правильності дій залежить те, чи виживе людина, чи помре. У США, наприклад, ДТП розглядається як певна “хвороба”, а не “випадкова подія”. Ставлення до людського життя там і в Україні – різне”, – зазначив Марко Супрун, в.о. Голови “Захисту Патріотів”.

Щоб краще проілюструвати відмінності між наданням домедичної допомоги в Україні та США, інструктори продемонстрували відео: як діють при зупинці серця українські та американські медики. У першому випадку – людина померла, у другому – вижила.

“Ми розуміємо, що в Україні щось не так із наданням першої допомоги. Але в наших силах – змінити ситуацію. Тому ми і переймаємо досвід, їдемо навчатись, щоб зрозуміти, які алгоритми використовують в США. Найголовніше, що ми робимо – відбувається після здобуття сертифікату. Ми вчимо українців. Це наш посильний вклад у ту систему охорони здоров’я, яку треба змінити”, – пояснив сертифікований інструктор “Захисту Патріотів”.

На зустрічі була присутня в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, засновник “Захисту Патріотів”. Вона відзначила, що не можна говорити про покращення ситуації з невідкладною медичною допомогою, поки в Україні офіційно навіть не існує професії “парамедик”.

param2
“Ми готуємо звернення до Міністерства соціальної політики, аби в Україні офіційно визнали “парамедиків” як професію. Це – один з кроків у глобальному реформуванні системи охорони здоров’я за світовим зразком”, – розповіла Уляна Супрун.
param3
Довідка: “Захист Патріотів” – громадська організація, створена в 2014 році з метою впровадження тактичної медицини та ектреної допомоги світового зразка в Україні. Ключовою у діяльності організації є підготовка українських військових за світовими стандартами тактичної медицини, а також навчання лікарів задля підвищення продуктивності та якості невідкладної медичної допомоги, працівників рятувальних і правоохоронних служб вчасно та якісно надавати домедичу допомогу на місці події.
З цією метою інструктори “Захисту Патріотів” тісно співпрацюють і переймають досвід західних експертів, пройшли сертифікацію за міжнародними стандартами медицини задля проведення професійного навчання, а також постійно підвищують свою кваліфікацію, зокрема, через навчання в США. Це наступний крок, який робить “Захист Патріотів” для впровадження якісного навчання та міжнародних стандартів медицини в Україні.

Організатор: Фундація “Вільні Люди” – благодійна організація, що займається соціально-гуманітарними проектами задля формування та консолідації дієвого середовища, що сповідує принципи українського консерватизму.
Проект “Чаювання Вільних” – зустрічі з цікавими людьми, піднімати цікаві теми з площини світогляду, формувати середовище людей державницького руху.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа