На візит російської церкви у Ватикан СКУ просуває в Римі визнання Патріаршого статусу УГКЦ

5 і 6 липня 2018 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій здійснив робочий візит до Ватикану, у ході якого просував питання про визнання Патріаршого статусу Української Греко-Католицької Церкви та про важливість подальшої підтримки України.

Cardinal_L_SandriЗліва направо: Е. Чолій, Кардинал Л. Сандрі та М. Ярошевич

Під час зустрічі з Префектом Конґреґації Східних Церков Римської курії, Кардиналом Леонардо Сандрі, Президент СКУ подякував Ватикану за визнання Голодомору геноцидом українського народу та за підтримку України, включно й у рамках гуманітарного проекту Папи Римського Франциска “Папа для України”. Евген Чолій також закликав до визнання Патріаршого статусу Української Греко-Католицької Церкви, яке підтримали в своїх резолюціях Річні загальні збори СКУ 2016 р. та 2017 р. Президент СКУ наголосив на значних реформах в Україні, а також на нищівних наслідках російської гібридної агресії проти України. Евген Чолій також  порушив питання про заяву Папи Римського під час недавньої зустрічі з делегацією Московського Патріархату та наголосив на важливості надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Президент СКУ обговорив з Послом України у Ватикані Тетяною Іжевською відносини між Ватиканом та Україною.

4f1a46c6-794d-4d1e-9e66-0084ef5cd6b0У Базиліці св. Петра перед мозаїками св. Володимира і св. Ольги. Зліва направо: М. Ярошевич, Е. Чолій, Т. Іжевська та В. Жерьобкіна

Рівнож Евген Чолій відвідав Базиліку св. Петра та помолився перед мозаїками св. Володимира і св. Ольги та св. Кирила і св. Методія  та поблизу мощей св. Йосафата.

Президента СКУ під час цієї подорожі супроводжувала Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Марина Ярошевич.

“Світовий Конґрес Українців буде й далі просувати перед Ватиканом важливі українські питання, включно й щодо визнання Патріаршого статусу Української Греко-Католицької Церкви,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Опубліковано Громадське життя.