Лагідна українізація – студенти УКУ розробляють ресурс для тих, хто хоче перейти на українську мову

embroider

Студенти Українського католицького університету започаткували волонтерський проєкт «Лагідна». Його мета зібрати на одному ресурсі каталог цікавих українських блогерів, сучасних письменників, культурних діячів, пісень та багато іншого україномовного контенту, аби допомогти російськомовним українцям подолати мовний бар’єр і перейти на спілкування українською мовою. Розробники кажуть, що аналогів такого ресурсу наразі немає. 

Аби проєкти зробити якомога ефективнішим, студенти просять пройти опитування

Усе частіше в умовах війни російськомовні українці переходять на українську мову. За даними опитування соціологічної групи «Рейтинг», наразі лише 18% українців спілкуються вдома виключно російською, а більшість двомовних – готові перейти на українську.

Щоб полегшити цей процес, студент 2-го курсу програми «Комп’ютерні науки» Микита Іщенко ініціював проєкт, який у ненав’язливий спосіб допоміг би російськомовним українцям перейти у спілкуванні на українську мову.

«Я сам з Одеси, тому для мене, багатьох моїх знайомих і друзів постало питання щодо переходу з російськомовного середовища на українське. Але за цим кроком одразу виникло інше запитання: чим замінити звичне середовище? Це може бути нелегко, бо на пошуки цікавого україномовного контенту можуть піти місяці. Тому в мене виникла ідея створити сайт з різноманітною інформацією українською мовою», – розповідає Микита Іщенко.

Зараз команда проєкту проводить опитування щодо тем, цікавих особистостей і наповнення сайту. Сам ресурс також у процесі розробки. За словами Микити Іщенка, він буде поділений на різні категорії, де кожен зможе знайти для себе щось цікаве.

«Наповнення сайту буде корисним не лише тим користувачам, які хочуть перейти на українську мову, а й тим, хто вже перебуває в цьому середовищі, адже тут вони зможуть знайти багато нового матеріалу. Наш шлях – показати переваги української через крутий та якісний контент. Саме це ми називаємо лагідною українізацією, оскільки нав’язувати або насильно змушувати переходити людей на іншу мову це методи агресора, які викликають спротив», – наголошує засновник проєкту «Лагідна».

Готовий сайт розробники обіцяють запустити приблизно за тиждень, а до того часу ви можете допомогти їм з підбіркою наповнення, пройшовши коротке опитування: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfk0kYC_h-BEx0EuP_2FrKogqmuVXn8uGtOCW6LDK8FfoNlhA/viewform

Джерело: ucu.edu.ua

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа