#Курс_НАТО: громадськість формує раду для контролю виконання Річної національної програми Україна-НАТО

246931667_940616936808410_7767540977058330713_n

20 жовтня 2021 року група громадських діячів, серед яких є експерти, ветерани, дипломати та активісти, оголосила про формування Ради громадського нагляду щодо виконання Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО (РНП). Про це йдеться у зверненні ініціативної групи. Реалізація РНП – це обов’язкова умова для отримання Україною Плану дій щодо членства в Альянсі. Тому Рада громадського нагляду (далі – РГН) добиватиметься здійснення реформ, передбачених програмою, щоб захистити євроатлантичний вибір українців та сприяти його безпосередній реалізації. Зміни потрібні в багатьох сферах – у секторах безпеки і оборони, енергетики, правоохоронній та судовій системах, у питаннях зміцнення демократії та свободи слова. Щоб втілити ці зміни, ініціативна група Ради закликає владу і політичну опозицію об’єднати зусилля.

Звернення вже підтримали такі діячі, як Сергій Квіт, Йосип Зісельс, Юлія Кузьменко, Микола Княжицький, Ярослав Юрчишин, Агія Загребельська, Данило Лубківський, Роман Безсмертний.

Нижче наведено текст цього звернення.

Звернення

Група громадських діячів, серед яких – експерти, дипломати та ветерани, оголосила про створення Ради громадського нагляду щодо виконання Річної Національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО. Ініціатива спрямована на захист та сприяння реалізації євроатлантичного курсу України як цивілізаційного вибору нашого суспільства. Для цього потрібно добитися послідовного виконання Річної національної програми – за це РГН і боротиметься. Нижче наводимо текст звернення ініціативної групи.

Звернення ініціативної групи зі створення Ради громадського нагляду щодо виконання Річної Національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО.

Уже восьмий рік поспіль Україна бореться проти агресії Російської Федерації, відстоюючи не лише свою незалежність, а й свободу і демократію у Східній Європі. Наша перемога у цьому протистоянні неминуча, оскільки правда і справедливість знаходяться на нашому боці.

Міжнародна спільнота, відповідно до міжнародних угод, які Україна прагне виконувати в повному об’ємі, всіляко підтримує нашу справедливу боротьбу з агресором. Так, Північноатлантичний Альянс на саміті у Брюсселі у червні 2021 року визначив шлях долучення України до НАТО через процедуру ПДЧ та щорічні національні програми. Річна національна програма «Україна-НАТО» (РНП) є важливим політичним кроком підтримки України розвинутими, демократичними державами-членами НАТО.

РНП, по суті, є всебічною програмою урядового рівня для досягнення Україною успіху, підтримки свободи і демократії, безпеки і верховенства прав, а також здійснення реформи державної служби, сфери енергетики, судової та правоохоронної систем, забезпечення свободи слова, ефективної діяльності політичних партій, та здатності взаємодіяти з військами НАТО, що є важливим для отримання перемоги над ворогом.

Однак, імітація і саботаж виконання РНП є загрозами для національної безпеки України, а дискредитація євроатлантичного вибору України – це свідоме підігрування інтересам агресора. Таким чином, повне виконання РНП є запорукою дотримання цивілізаційного вибору українців та наближення нашої держави до повноправного членства у Північноатлантичному альянсі.

Закріплення у Конституції України курсу на набуття повноправного членства України у Європейському Союзі та в НАТО є наріжним каменем, своєрідним суспільним консенсусом щодо цивілізованого напрямку розвитку України. Для захисту та реалізації цього курсу потрібна злагодженість дій громадянського суспільства, політикуму, експертного середовища та представників державної влади.

З огляду на зазначене, закликаємо українську владу та політичну опозицію об’єднатися навколо виконання РНП, оскільки лише спільними зусиллями ми можемо реалізувати конституційно закріплений євроатлантичний курс України.

Ми ініціюємо створення Ради громадського нагляду за виконанням Річної Національної програми під егідою комісії «Україна-НАТО», професійної і неупередженої інституції, яка буде здійснювати громадський контроль за діями державної влади та опозиції, буде своєрідним модератором і локомотивом впровадження відповідних змін задля досягнення мети – успішного виконання РНП та переходу до підготовки Плану дій щодо членства України в НАТО.

Історія дає нам великий шанс, і ми не повинні його змарнувати. Лише спільними зусиллями ми можемо успішно виконати завдання, які постали перед Україною, задля збереження нашої держави та її процвітання!

Закликаємо підписатися під зверненням та виставити його текст на своїй сторінці з використанням цієї картинки, щоб надати ініціативі максимального розголосу.

Залишити підпис: https://bit.ly/Курс_НАТО

На даний момент, звернення підтримали:

Володимир Огризко, керівник Центру дослідження Росії

Йосиф Зісельс, учасник ініціативної групи «Першого грудня»

Стефан Романів, голова Союзу українських організацій в Австралії

Сергій Квіт, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», член Стратегічної ради Руху Опору Капітуляції

Роман Безсмертний – Надзвичайний і Повноважний Посол, Віцепрем’єр-міністр України (2005), член Стратегічної Ради Руху Опору Капітуляції

Данило Лубківський, директор Київського Безпекового Форуму

Михайло Гончар, президент Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”

Юлія Кузьменко, волонтер, завідувач відділення в Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України

Микола Грицковян, директор Організації захисту чотирьох свобод України (Organization for the Defense of the Four Freedoms of Ukraine)

Борис Потапенко, США.

Андрій Левус, народний депутат VIII скликання, співзасновник Руху Опору Капітуляції

Агія Загребельська, засновник «Ліги антитрасту»

Остап Кривдик, запрошений аналітик Аналітичного центру УКУ

Ашот Топчян, директор ГО «Українська стратегічна ініціатива»

Мирослав Гай, керівник Благодійного Фонду «Мир і Ко»

Валентин Краснопьоров, засновник Просвітницької ініціативи «Останній Капіталіст»

Михайло Басараб, політолог

Андрій Тетерук, народний депутат VIII скликання, командир добровольчого батальйону «Миротворець»

Ігор Лапін, ветеран російсько-української війни, народний депутат VIII скликання

Ігор Артюшенко, народний депутат VIII скликання

Сергій Джердж, голова Громадської Ліги Україна-НАТО

Юрій Гудименко, член Політради партії «Демократична Сокира»

Іванна Климпуш-Цинцадзе, народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу

Микола Княжицький, народний депутат, голова підкомітету з питань культурної політики Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики

Ярослав Юрчишин, народний депутат, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики

Соломія Бобровська, народний депутат, заступниця Голови української делегації в Парламентській асамблеї НАТО

Петро Кіян, координатор ініціативи «Правотворець»

Віталій Коломієць, адвокат «OK Legal»

Микола Ореховський, адвокат «OK Legal»

Сергій Савченко, керівник Аналітичного центру вивчення і протидії гібридним загрозам

Ігор Селецький, директор ГО «Євроатлантичний курс»

Михайло Самусь, директор New Geopolitics Research Network

Марія Голуб, експерт з європейської інтеграції ANTS

Сергій Пархоменко, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. О.Никонорова

Віктор Бобиренко, керівник експертної групи Бюро аналізу політики

Ілля Кононов, речник Руху Опору Капітуляції

Сергій Янчук, доцент КНУ ім. Тараса Шевченка

Сергій Репік, голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу

Карл Волох, блогер

Леонід Маслов, директор «Сенс Консалтинг»

Марія Горон, керівник офісу Львівської обласної організації Партії “УДАР”

Юрій Гончаренко, член Координаційної ради Руху Опору Капітуляції

Павло Білоус, ветеран російсько-української війни, член Координаційної ради Руху Опору Капітуляції

Станіслав Федорчук, голова правління ГО «Українська народна рада Донеччини та Луганщини»

Галина Хараз, координатор проектів Ваад України

Олег Радійчук, підприємець, незалежний консультант

Олексій Петрович Голобуцький, політтехнолог

Таран Віктор Вікторович, блогер, політолог

Віталій Бала, директор Агентства моделювання ситуацій

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа