Коляда героям

IMG-dc3202b672a21b49169d349c99975485-V

Вже шістнадцять років поспіль, в часі Різдвяних свят, члени Тернопільського осередку Спілки Української Молоді в Україні приходять з колядою до місць останнього спочинку українських героїв.

Започаткував цей звичай у вже далекому 2003, гурт тернопільських сумівців, який зібрався щоби разом піти з колядою на могилу знаного краєзнавця, археолога та громадського діяча Ігоря Герети.

«Ідея ця не виникла випадково – щороку вони ходили віншувати пана Ігоря в його робітні. Але у червні 2002 Герети на стало… Тому молодь й прийшла до місця останнього спочинку свого Опікуна щоби, як колись, колядою звістити про народження Божого Сина, вірячи, що в цю пору відкриваються небеса, і, як йдеться в українській коляді: «Небо і земля торжествують», – розповідає голова Тернопільського осередку СУМ в Україні Леся Голик.

Так народилася акція «Кутя для героїв».

Хлопці та дівчата, які започаткували її кільканадцять років тому, подорослішали. Хтось покинув Тернопільщину. У багатьох з’явилися сім’ї, діти, напружена робота. Але акція ця продовжує жити, адже підхопило її нове покоління.

От і цього року сумівці вшанували молитвою та колядою своїх героїв: січових стрільців, бійців Української Галицької Армії, повстанців, політв’язнів, учасників антитерористичної операції, інших чільних діячів: генерала армії УНР Євгена Мєшковського, першого українського бургомістра Тернополя Володимира Лучаківського, пароха Тернополя о.Володимира Громницького, які знайшли свій останній спочинок на Микулинецькому кладовищі міста.

Бо, допоки живе пам’ять про людину – доти живе вона та її ідеї в серцях нащадків.

Юрій Заруцький

Опубліковано Громадське життя.