Кампанію “Єдність заради перемоги” підтримали як в Україні, так і за кордоном

16684085_1256173084436618_5181181617919919820_n

На підтримку кампанії “Єдність заради перемоги” в українських містах відбулись регіональні засідання “круглих столів” за участі місцевих політиків, громадських активістів, експертів, аналітиків та “моральних авторитетів”.

Що таке – кампанія “Єдність заради перемоги”?

Суть кампанії полягає у тому, аби звернутись до патріотичних фракцій з вимогою припинити суперечки і почати працювати, об’єднавшись навколо принципів Революції Гідності та коаліційної угоди зразка 2014 року. Автори наголошують, що задля неповторення історичних помилок, 20 лютого, у річницю розстрілів Небесної Сотні, проукраїнські політики повинні відсунути власні амбіції на другий план і зібратися за круглим столом для того, щоби досягти згоди та відновити свою єдність заради перемоги України.

16422629_1242723525781574_7117402692487298490_o

Про це йдеться у відкритому листі до лідерів патріотичних фракцій парламенту, підписаному В’ячеславом Брюховецьким, Героєм України, почесним президентом Національного університету “Києво-Могилянська академія”; Йосифом Зісельсом, діячем українського єврейського руху; Сергієм Квітом, екс-міністром освіти і науки України; Стефаном Романівим, Головою ОУН (б); Володимиром В’ятровичем, директором Інституту національної пам’яті; Сергієм Касянчуком, директором СКУ в Україні; Марко Супруном, засновником волонтерського проекту “Захист Патріотів”; Тарасом Гребеняком, директором Центру національного відродження ім. Степана Бандери; Сергієм Файфурою, артистом і режисером; співзасновником мистецького об’єднання “Музичний Батальйон” Олександром Юрківим іншими.

3-q71shbrl8

Взаємопоборення і розбрат серед патріотів вигідний кремлівському агресору. Це шлях до руїн і знищення Держави. Тому необхідно припинити пусті суперечки й гонитву за рейтингами та почати конструктивну роботу заради збереження Держави”, – говорить Андрій Левус, Голова Проводу “Вільних Людей” – ініціатора кампанії.

Автори в 16-ти пунктах окреслили національні пріоритети, навколо яких політики повинні досягти згоди. Перш за все, дотримуватись коаліційної угоди “Європейська Україна” 2014 року, яку підписали всі патріотичні фракції парламенту. Окрім того, йдеться про необхідність прийняття оборонних законів без затримки, реформування ЗСУ, Нацгвардії, спецслужб; деолігархазацію та демонополізацію; розслідування злочинів попередньої влади проти Майдану та Держави; відновлення територіальної цілісності України, деокупацію Криму та Донбасу; захист гуманітарного простору від інформаційного і культурного впливу Кремля та реформування головних сфер життя українців.

Сила – в єдності

«Українці, хоч представники місцевої влади, хоч звичайні громадяни, не повинні стояти осторонь державних подій. Ми мусимо тиснути на владу, адже ми її обирали і несемо за неї відповідальність. Саме так можемо виховати в собі громадську активність», – наголошує Сергій Кузан, заступник Голови Проводу «Вільних Людей».

Так, під стінами Верховної Ради України активісти “Вільних Людей” провели акцію із закликом політиків єднатись заради перемоги: зустрічали депутатів та запрошували на кругий стіл, який відбудеться 20 лютого за ініціативи “Вільних Людей”. Крім того, вони передали лідерам патріотичних фракцій запрошення на Національний круглий стіл.

Луганщина: Сватове, Рубіжне, Новоайдар

Голос прифронтових територій повинен бути почутим владою у першу чергу. Саме тому Луганщина стала першим регіоном, де представники “Вільних Людей” обговорили з місцевою владою та громадою звернення до проукраїнських політичних сил. Перші “круглі столи” відбулись у Сватовому, Рубіжному та Новоайдарі.

16486918_1242723372448256_5540680228948103884_o

«Єдність України треба не побачити з телеекранів і прочитати про її важливість з газет, а відчути через живе спілкування. Ми приїхали на Луганщину саме для обговорення ініціативи «Єдність заради перемоги» та звернення до патріотичних сил. Саме ті, хто відчув втрату держави, усвідомлюють важливість спільних дій. І дії ці повинні йти не з «одного кабінету в Києві», а від народу України», – говорить Сергій Кузан, заступник Голови Проводу «Вільних Людей».

У результаті зустрічей, звернення «Єдність заради перемоги» підтримали депутати і громада вищезгаданих міст.

«Важливо, щоб політичні сили почули сигнал від українців, що мешкають у зоні АТО. Варто нагадати, що представники Донбасу – патріоти України, яким доводиться у надзвичайно складних умовах російської експансії протистояти сепаратистам та «руському міру»», – говорить Дмитро Жмайло, заступник керівника штабу «Вільних Людей».

Обласні етапи: Суми, Харків, Тернопіль, Чернігів, Запоріжжя, Одеса

Регіональні національні круглі столи “Єдність заради перемоги” відбулись по всій Україні.

ЦВ Україні завжди були міжусобиці, через які ми втрачали суверенітет, території, проливали кров наших людей. Пам’ятаєте, що було, коли лідери «тягнули ковдру» на себе? До влади прийшов Янукович. Далі розповідати не буду – усі знають, чим закінчилась історія. Якщо зараз не об’єднатися для спільної боротьби – втратимо Україну», – сказав під час заходу в Сумах народний депутат Олег Медуниця.

jshBa7RzoSc

За словами Дмитра Харькова, запорізького координатора мережі “Вільні Люди”, лідери політичних сил, що зайняли крісла у владі, часто ставлять власні політичні амбіції і інтереси вище за ті цінності, які привели їх до влади, ті цінності, які коштували життя Героям на Майдані. “Ці люди зобов’язані сісти за стіл переговорів і показати єдність заради нашої спільної перемоги, в ім’я Героїв Революції. Україна вище політичних амбіцій, дрібних образ і договорняків», – зазначив він.

16788396_1394641903941472_1011550093_n

Усі напрацьовані пропозиції та зауваження були передані робочій групі, яка займається підготовкою Національного круглого столу, який відбудеться 20 лютого в Києві.

Безпекова конференція: США

Делегація “Вільних Людей” представила кампанію “Єдність заради перемоги” на безпековій конференції у Вашингтоні “Діалог про Безпеку США-Україна. Забезпечення Суверенітету України: дорога в майбутнє”, організованій Українським Конгресовим комітетом Америки, Центром відносин США – Україна, Радою зовнішньої політики США.

Конференція, по суті, стала діалогом між представниками нової влади США та української сторони. Ядро обговорень – російсько-українська війна, економічна та інформаційна безпека, зовнішньополітична стратегія, а також питання застосування санкцій щодо реваншистів та прибічників російської агресії.

Питання обговорювались у колі конгресменів та сенаторів, експертів провідних аналітичних центрів, представників нової американської влади, зокрема – Джона Гербста, Філа Карбера, Джеймса Шерра, з української сторони – міністра закордонних справ Павла Клімкіна, посла Валерія Чалого, депутатів від різних фракцій парламенту, а також – членів Проводу “Вільних Людей” Андрія Левуса, Сергія Кузана, Дмитра Гуменюка, Андрія Бойчука.

“Головне завдання Росії — знищити вертикаль української влади, породивши цілковиту недовіру до неї. Після цього Україна, згідно з планами РФ, почне розпадатися на різні штучні утворення. Щоб зупинити реалізацію цього плану дестабілізації, українській владі необхідно відновити діалог із народом, жорстко очистити економічний, політичний та інформаційний простір від агентів впливу Росії, продовжити курс непопулярних, але необхідних Україні реформ. Влада не повинна орієнтуватися на рейтинги та крики популістів на олігархічних телеканалах. У боротьбі з Кремлем Україні необхідна всебічна підтримка Заходу. Наша держава є щитом і списом цивілізованого світу. Треба робити все, щоб щит був міцним, а спис гострим.Заходу не варто дослухатися до маргінальних популістів, які тішать слух темою антикорупційної діяльності”, – зазначив у своїй доповіді про сучасні загрози України Андрій Левус, народний депутат, Голова Проводу “Вільних Людей”.

За словами Сергія Кузана, заступника Голови Проводу “Вільних Людей”, конференція – це фактично перший публічний діалог української сторони з новою владою в США.

16730220_1254347901285803_6884637423706796116_n

“Якщо сьогодні популярною є думка про те, що уряд Трампа і “нова влада” буде прихильною до Росії, то реалії демонструють інше: українсько-американські відносини – це не фікція, а необхідний для обох сторін діалог. Отримати позитивний результат такого діалогу – це і є нашим першочерговим завданням”, – зазначив він.

Опубліковано Громадське життя.