IV Форум патріотичних справ України

Forum1

Цього року захід у Києві відбувався під гаслом «Ми – українці» і був присвячений національно-патріотичному вихованню молоді.

Українській Інформаційній Службі завідувач відділу освітніх технологій та популяризації українознавства Науково-дослідного інституту українознавства Тетяна Бойко повідомила, що це зібрання однодумців, життєве кредо яких – виховання учнівської молоді. Відбулася зустріч друзів з усієї України.

Було озвучено проблематику краєзнавчих робіт учнів на конкурсі українознавства. Також вона разом із науковим співробітником Інституту українознавства Андрієм Іванцем репрезентували фільм про кримчанку Харитину Пекарчук – жінку-воїна доби Української Народної Республіки. Його створили у співпраці з Таврійською гуманітарною платформою.

На форумі йшлося про значення постатей Української революції 1917-1921 років для національно-патріотичного виховання молоді. Андрій Іванець поділився досвідом організації заходів на тему кардинальних подій сторічної давнини і продемонстрував арт-плакати «Військова еліта Української революції 1917-1921 рр.», створені Українським інститутом національної пам’яті та Експертним корпусом.

47264337_1128966337281346_2833707464988295168_n

Учасники зійшлися на думці, що IV Форум патріотичних справ України увійде в історію співпраці молодіжних організацій та Міністерства освіти і науки України. Адже загальнонаціональні мережі молодіжних організацій України, які загартував Майдан, та Асоціація молодіжних центрів України взялися за створення молодіжного центру громадянської освіти на базі Українського Державного центру національно-патріотичного виховання. Жодних сумнівів, що буде створено «простір, який буде безкоштовним для молодіжних лідерів та активістів, де кожна непартійна всеукраїнська молодіжна громадська організація, яка дотримується українських державницьких цінностей, зможе знайти підтримку і можливості для саморозвитку».

Григорій Жибак, УІС

Опубліковано Громадське життя.