Інтернет та соціальні мережі давно стали зброєю у “війні без меж”

infowar

Томас Нісен, автор “The Weaponization of Social Media” (“Озброєння соціальних медіа”) виокремлює такі види використання соціальних медіа в якості зброї:

1. Таргетинг. Соціальні медіа допомагають ідентифікувати фізичне розташування потенційних мішеней завдяки геотаргетингу (фотографії в соцмережах, особиста переписка) під час військових операцій. Також це дозволяє атакувати акаунти у соцмережах.

2. Збір даних з соцмереж (об’єкти аналізу – тренди, поведінка, будь-яка інформація). Потім ця інформація може використовуватися у психологічній війні або для відбору мішеней онлайн та оффлайн.

3. Кібер-операції – злам акаунтів, сайтів.

4. Операції психологічної війни. Щоби впливати на цінності цільової аудиторії, переконання, сприйняття, емоції, мотивацію, маніпулювати, ввести в оману тощо. Для розповсюдження пропаганди використовують фейкові акаунти, ботів, тролів.

5. Захист власних платформ, сайтів, профілів і акаунтів

6. Керування та координація. Соціальні мережі використовуються для внутрішнього спілкування, обміну інформацією, координації та синхронізації дій.

Джерело: Social Media As A Tool Of Hybrid Warfare (Соціальні медіа як інструмент гібридної війни) від NATO Strategic Communications Centre Of Excellence.

vilni

Опубліковано Громадське життя.