“III-й З’їзд башкирського народу” нагадав з’їзди народних фронтів перед розпадом Союзу

68BCEA29-7B4D-481C-92D9-4461A1CE1934_cx0_cy10_cw0_w1023_r1_s

Черговий, III-й “З’їзд башкирського народу”, що відбувся в Уфі в неділю, цього разу пройшов напівконспіративно, в буквальному сенсі в приватному котеджі. Проте, його учасникам не вдалося уникнути різних провокацій і візитів правоохоронних і аварійних служб.

Труднощі з проведенням з’їзду виникли з самого початку. Спершу форум планували провести 16 грудня, але організатори не змогли знайти на цей день відповідного приміщення. На 23 грудня була досягнута домовленість з уфимським готелем “Азимут”, але за день до з’їзду стало відомо, що до готелю раптом висловила претензії протипожежна служба, нібито через внутрішню електромережу, яка вийшла з ладу, і в оренді приміщення було відмовлено.

Недільного ранку приїхали з районів делегати з’їзду, і традиційно зібралися біля пам’ятника Салавату Юлаєву, де вони поклали квіти, і куди у великій кількості з’явилася і поліція. Тим часом, організатори домовилися про оренду приватного котеджу з більш-менш містким залом на вулиці Сагіта Агіша. В цьому залі, де насилу розмістилося близько 150 делегатів, пройшов увесь захід, із запізненням на чотири години.

E15B8A66-6E6A-4E4F-8481-359511A156C7_w650_r0_s

Не встиг ведучий, голова організації “Башкорт” Фаїль Алсинов виголосити вступну доповідь, як в будівлі спрацювала пожежна сигналізація. До котеджу оперативно приїхали пожежники і власники котеджу зажадали від учасників з’їзду покинути приміщення “з огляду на форс-мажорні обставини”. Пожежники почали обходити будинок, разом з ними слідували волонтери з’їзду, які добровільно взяли на себе функцію охорони. Піднявшись на третій поверх за вогнеборцями, волонтери побачили, як пожежники затоптують димлячий рушник, який не зрозуміло яким чином опинився на поверсі. У активістів виникла стійка підозра, що підпалену ганчірку підкинув хтось їх пожежників, про що вони прямо заявили поліцейським, які під’їхали трохи пізніше до будинку. Кореспонденту “Idel.Реаліі” волонтери заявили, що протягом години це був уже другий підпал – в першого разу на один з поверхів хтось підкинув палаючий папір.

– Всі задаються питанням – що це за “світла голова” в адміністрації Радія Хабірова створює йому непотрібного ворога напередодні вересневих виборів глави республіки в наступному році, – прокоментував інцидент присутній на з’їзді один з керівників “Конгресу башкирського народу”, журналіст видання “Про Уфу “Раміль Рахматов. – Всі говорять про те, що це – явна провокація, спрямована на штучне створення конфлікту між башкирським національним рухом і нинішнім керівником республіки, і про те, що на цю провокацію не варто піддаватися.

Тим часом до будинку підтягнувся наряд ОБОРу, машини “Швидкої допомоги” і газової служби. Пожежники, затягнувши в будівлю шланги, в черговий раз зажадали перервати з’їзд і покинути приміщення. Після півгодинних суперечок, поліція разом з пожежниками та активістами ще раз обійшла будинок і, переконавшись у відсутності осередків горіння, дозволила продовжити захід.

Джерело: Ідель.реалії

Опубліковано Громадське життя.