Ідеологічний вишкіл молодих націоналістів

usrog1

В останні дні минулого року Організація оборони чотирьох свобід України (США) зібрала на сумівській оселі в Елленвіл молодих націоналістів на вже традиційний зимовий ідеологічний табір.

Цього разу викладати на ньому запросили з України професора Сергія Квіта, народного депутата Андрія Левуса, головного редактора тижневика ОУН (б) «Шлях Перемоги» Віктора Рога, заступника керівника Проводу ГО «Вільні люди» Сергія Кузана та провідних діячів бандерівського середовища США професора Володимира Зарицького, Голову ООЧСУ Степана Качурака, Миколу Грицковяна, Голову Світової Управи Спілки Української Молоді Андрія Бігуна. Також через інтернет-мережу з учасниками табору мали змогу спілкуватися лідер українського товариства в Італії Олесь Городецький і Голова ОУН (б) Стефан Романів.

usrog2

Таборовики мали змогу поспілкуватися на теми історії та ідеології українського націоналізму, заслухали доповіді про політичну ситуацію в Україні та тенденції і перспективи її розвитку, обговорили роль і завдання ОУН на сучасному етапі, місію української діаспори в допомозі воюючій Україні, пройти відповідний організаційний вишкіл.

В рамках таборової програми, яку підготували Андрій Щигельський та Дмитро Ленчук, також відбулися презентації та обговорення щойно виданих УВС книг Данила Чайковського про Степана Бандеру і Дмитра Мирона «Орлика» «Ідея і чин України».

Зворушливим і символічним моментом стало нагородження від імені Проводу ОУН (б) та Івано-Франківської обласної ради ювілейними відзнаками до 75-річчя Української Повстанської Армії довголітніх учасників національно-визвольної боротьби Анни Карванської-Байляк (1 січня їй виповнилося 94 роки) та Теодора Олещука.

usrog3

«Дуже вражений високим, якісним і фаховим рівнем викладу на таборі, його учасники дійсно цікавляться історією та ідеологією ОУН і я сподіваюся, що багато корисних знань, які ми намагалися передати, вони вже незабаром застосують у своїй діяльності. Такі зустрічі треба проводити частіше, досвід цей треба активно поширювати. Щиро дякую організаторам та учасникам табору за цікаво та ефективно проведений час», – зазначив Віктор Рог.

УІС

Опубліковано Громадське життя.