«Геть від Москви!»

ovsienko3

У Музеї шістдесятництва відбулася презентація виставки «Геть від Москви!». 80-і роковини Великого терору закликають всіх нас до шанобливої пам’яті жертв тоталітарного комуністичного режиму Кремля. Бо мільйони і мільйони людей зокрема в окупованій ним Україні поплатилися життям та покаліченими долями їх рідних за те, що мали людську гідність та хотіли національної свободи у своїй незалежній державі.

Виставкова експозиція складається з двох частин – історія злочинів Російської імперії та Радянського Союзу проти українського народу (перелік подій до 1918 року, картини художників, фотографії і документи на тему репресій в УCСР) та сучасний стан українсько-російських відносин (реставрація тоталітаризму в Росії, ностальгія за сталінщиною, брехлива російська пропаганда та українська відповідь на ці виклики, тема представлена через фотографії, документи, дитячі малюнки тощо).

Під час презентації виставки виступили з розповідями про радянську тоталітарну систему дисиденти радянських часів та дослідники теорії й злочинної практики радянського тоталітаризму. Це зокрема, відомий політв’язень і дослідник тоталітарної системи в СCСР Василь Овсієнко (на світлині), донька політв’язня – президента УГВР Кирила Осьмака – Наталя Осьмак, Голова Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих Орися Сокульська. Перед учасниками виставки акторський колектив презентував Вертеп, а Наталя Осьмак – документальний фільм про страдницький шлях свого батька в сталінській тюрмі.

Виставка підготовлена завідуючою музеєм Оленою Лодзинською і присвячена 80-м роковинам Великого терору в СССР та 100-річчю проголошення Незалежності УНР IV Універсалом Центральної Ради 22 січня.

Георгій Лукянчук

Опубліковано Громадське життя.