«Джура» переможною ходою пройшла Слобожанщиною

11-24 серпня 2017 року на базі Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій (с. Ватутіне Нововодолазького району Харківської області) були проведені вишкільний семінар для організаторів таборування джур і ІІІ (Всеукраїнський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура – 2017: Слобідська Січ». Учасниками ІІІ (Всеукраїнського) етапу стали 26 роїв – 208 учнів з усіх областей України, міст Києва та Харкова.

Стаття про Джуру Харків_html_52e6ea3a

Стаття про Джуру Харків_html_1be3b827

Стаття про Джуру Харків_html_455f2cda

Стаття про Джуру Харків_html_ba5541b8

Програма таборування стандартно складалась із заходів змагального та виховного характеру. У десяти залікових та обов’язкових видах змагань та конкурсів, проведення та організація суддівства яких здійснювалось під егідою Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (директор Неділько С.В.), джури демонстрували свою творчу майстерність, винахідливість, ерудицію, фізичний гарт та військову вправність.

Стаття про Джуру Харків_html_fc3cf0ab

Стаття про Джуру Харків_html_d2498199

Стаття про Джуру Харків_html_8ac356ff

Водночас організатори Всеукраїнського етапу приділили високу увагу виховному аспекту таборування. Департаментом освіти і науки Харківської облдержадміністрації (заст. директора Ігнатьєв В.В.), Харківською обласною станцією юних туристів (директор Редіна В.А.) за сприяння волонтерів були належним чином організовані і проведені ватра «В колі друзів», екскурсії в місто Харків, відвідання академії Національної Гвардії, концерт художніх колективів, рейд-похід, майстер-класи з козацького фехтування, виїзд на полігон і військові навчання з бойовими стрільбами, теренова гра в форматі лазертагу, вечірні гутірки «Козацтво на Слобожанщині», «100-річчя Української Революції», «Зустріч з воїнами АТО», «Історія Харкова», «Гібридна війна», вивчення пісень, дві етновечірки, перегляд фільмів з циклу «Собор на крові» про український націоналістичний рух.

Стаття про Джуру Харків_html_7655a8e8

Стаття про Джуру Харків_html_5cff663e

На жаль, треба відзначити, що більшість прибулих роїв традиційно віддавали перевагу змаганням, а тому окремі виховні заходи відбувалися за невеликої кількості учасників. Таке ставлення до процесу виховання, і, як наслідок, закиди організаторам щодо перевантаження джур виховними заходами або відсутності ідеальних побутових умов для проживання, викликано хибною установкою на оздоровчо-відпочинковий характер Всеукраїнського етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). В той час як концепцією гри передбачено таборування у туристичних наметах, наявність в здорових межах певного екстріму та проведення поруч із змаганнями активної виховно-вишкільної роботи з метою формування у джур самодостатності та самозарадності під час проживання на природі.

Стаття про Джуру Харків_html_18914ce2

Опіку духовним здоров’ям джур виявив Архієпископ Харківський і Полтавський Ігор, який їх благословив під час відкриття Всеукраїнського етапу в місті Харкові 14 серпня (Медовий Спас), а 19 серпня (Яблучний Спас) прибув на зустріч з джурами у місце їхнього таборування. Після спілкування з молоддю він освятив яблука, надані спонсорами зі Слобожанщини.

Стаття про Джуру Харків_html_43ca7b1e

Стаття про Джуру Харків_html_f2f6b063

Фінальні етапи гри «Джура» це випробування також для організаторів, які діють у форматі таборової старшини (похідний отаман Жолобко С.І.) та впорядників. Цього разу їх підготовкою заопікувалось Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації (начальник Кириленко В.В) при підтримці громадських патріотичних організації: ГО «Адаптаційний центр» (кер. Віталій Янов), Молодіжний Націоналістичний Конгрес (голова Соломія Фаріон), Національна скаутська організація України Пласт (станичний Володимир Половський), Молодіжний Клуб Джура (голова осередку Андрій Синиця) та інші.

Стаття про Джуру Харків_html_2517b3e3

Закриття ІІІ (Всеукраїнський) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура – 2017: Слобідська Січ» відбулося 24 серпня – День Незалежності України, яке відзначилось парадом головними вулицями м. Харкова, вітанням заступника голови Харківської облдержадміністрації Бабічева А.В., врученням переможцям кубків та відвідуванням концерту гурту «Океан Ельзи».

Таким чином у Харкові було завершено не тільки всеукраїнський етап, а цілий навчальний 2016-2017 рік, протягом якого джури крокували від одного доброго діла до іншого, а найкращі успішно здолали всі етапи гри «Сокіл» («Джура»), такої важливої української справи для становлення національно свідомого конкурентоспроможного молодого покоління українців, здатного забезпечити розквіт та велич могутньої Української Самостійної Соборної Держави.

Прес-служба клубу «Джура»

Опубліковано Громадське життя, Новини.