“Чаювання Вільних”: зустріч з групою “Інформаційний Спротив”

17239744_1653001671675444_3070011538086036498_oУ п’ятницю ввечері, 10 березня, представники групи “Інформаційного спротиву” – Дмитро Тимчук, Юрій Карін та Констянтин Машовець, а також Андрій Левус, Голова Проводу “Вільних Людей” обговорювали інформаційну боротьбу України в контексті російської агресії. З нагоди третьої річниці діяльності “ІС”, Фундація “Вільні Люди” організувала відкриту презентацію для громадськості. Це перший захід в рамках проекту #чаюваннявільних, метою якого є творення  дієвого консервативного середовища. 

“Коли мене призначили заступником голови СБУ, я стикнувся з тим, що держава – паралізована, заблокована ворожою агентурою. Це стосувалось, перш за все, інформаційної сфери. У цей час на арену вийшла група “Інформаційний Спротив”, що дарувала нам надію: вперше громадськість отримала змогу реалістичніше оцінювати ситуацію. “ІС” не просто боровся з фейками, вів розвідку і забезпечував нас об’єктивною інформацією, а й став важливим інструментом в інформаційній війні”, – зазначив Андрій Левус.

Слоган групи “ІС” – “Правда належить вільним”. За словами Дмитра Тимчука, координатора групи, їхня головна зброя  – саме об’єктивна інформація. Стандарт якості – це перевірка будь-яких фактів за “правилом трьох джерел”. Інформацію можна вважати достовірною, якщо вона підтверджується трьома незалежними джерелами.

“Важливим моментом є безпека наших волонтерів. Вони працюють і в Криму, і на Донбасі. Часто ризикують сильніше, ніж військові. Саме тому нам доводиться відмовлятись від фото чи відеофіксації фактів, адже зростає ризик викриття. На відміну від, наприклад, волонтерів, що працюють з забезпеченням військовослужбовців, яких нагороджує і визнає вся Україна, подякувати “агентам інформаційної боротьби” можемо хіба на словах”, – говорить Дмитро Тимчук.

У своїй роботі група керується принципами перевірки та вибірковості інформації, адже не всі факти можна виводити в публічну площину. Інформація, здобута “Інформаційним Спротивом”, передається українським спецслужбам, серед яких – Головне управління розвідки, розвідка Національної Гвардії, контррозвідка Служби Безпеки України.

17157587_1653001668342111_4686131766007414409_oГоворячи про проблеми в роботі, відзначають складність роботи з людьми, що не є фахівцями. “Часто людина дає інформацію, але при цьому не може відрізнити танк від БМП. І якщо в Криму ми працюємо з військовими, то на Донбасі – вибору не було, мережу будували з нуля. 90% інформації – деза, доводиться багато перевіряти. Як тільки джерело дає фейкову інформацію – ми відразу його відкидаємо (ні часу ні ресурсу розбиратись немає)”, – говорить Костянтин Машовець.

Крім цього, під час зустрічі обговорили тему обмеження прав людини і свободу слова в умовах війни.

“Права людини і свобода слова не можуть бути вищими за національні інтереси. Наш пріоритет № 1 – національна безпека. Говорячи про інформаційну деокупацію, слід навести порядок зі ЗМІ. Це абсурд, коли, наприклад, патріотичні політики використовують телканал “Інтер” як інформаційний майданчик. Усі знають, що ефіри – постановочні, то навіщо туди йти? Легітимізувати театральне дійство? Про права людини та свободу слова говорять ліберали, що часто фінансуються саме російською стороною”, – зазначив Адрій Левус.

Довідка:

Група “Інформаційний Спротив”, почавши роботу 2 березня 2014 року, була першою волонтерської ініціативою, яка почала надавати громадськості об’єктивну інформацію про російську агресію. Тоді, усвідомивши беззахисність України в інформаційному просторі перед пропагандою Росії, якій прикривалася спецоперація Путіна з анексії Криму, координатори групи ІС створили неурядову розвідувально-інформаційну мережу, в яку ввійшли патріотично налаштовані мешканці Криму, а потім – Донбасу. Завданнями групи ІС є збір та перевірка оперативної інформації, оперативне інформування української та міжнародної спільноти про події спочатку в Криму, а з квітня 2014 року – на Донбасі. Мережа ефективно діє і сьогодні, при цьому чимала частка зібраної та перевіреної інформації про дії російсько-терористичних військ не підлягає оприлюдненню, та передається спецслужбам України.

Фундація “Вільні Люди” – благодійна організація, що займається соцільно-гуманітарними проектами задля формування та консалідації дієвого середовища, що сповідує припципи українського консерватизму.

Проект чаювання – зустрічі з цікавими людьми, піднімати цікаві теми з площини світогляду, формувати середовище людей державницького руху