Благодійний концерт Ігоря Богдана в Перемишлі

ihor-bohdan

18-го жовтня у концертному залі Народного Дому в Перемишлі відбувся сентиментальний концерт легенди української естрадної пісні, заслуженого артиста України – Ігоря Богдана з Калґарі (Канада). Соліст перебував у чотиримісячному турне містами України і запропонував провести благодійній концерт в Перемишлі. Він відмовився від гонорару, а прибуток, отриманий від продажу квитків, вирішили призначити на відбудову Народного дому. Окрім цього, Ігор Богдан провів для потреб Народного дому два благодійні концерти в Канаді.

На концерт прийшли чи не всі покоління перемишлян – від дідів по онуків. Дякуючи артистові, Марія Туцька сказала, що малюки, які бавляться перед сценою, є дітьми тих, хто в 90-х роках у такому ж віці брали участь у першому концерті Ігоря Богдана в Перемишлі. Сам артист також згадував той концерт (який тривав, за словами учасників, два дні) та несамовиту, родинну атмосферу. Ігор Богдан тоді ще співав в легендарному гурті відомого скрипаля Олега Кульчицького.

Цього разу соліст створив у залі особливий настрій кінця 80-х та початку 90-х років, з якими у середнього та старшого покоління українців у Польщі асоціюється його творчість. Публіка, узявшись за руки, підтанцьовувала в такт мелодії, підспівувала відомі шляґери.

Багато відвідувачів концерту згадували про зворушливе і символічне виконання Ігорем Богданом, гуртом Олега Кульчицького та хором «Журавлі» гімну України у 1989 році на Фестивалі української культури в Сопоті – ще за два роки до того, як Україна проголосила свою незалежність.

Ігор Богдан обіцяв, що радо відвідає українську громаду в Польщі також із концертом колядок та щедрівок, аранжованих в естрадному стилі.

Опубліковано Громадське життя.