Білорусь повстає

80010585_2650316725037018_1399758171370684416_n

Днями до Української Інформаційної Служби завітали білоруські борці за свободу і європейський вектор розвитку своєї країни. Нещодавно, після доволі тривалого затишшя, у цій країні люди вийшли на мітинг проти зближення з Московією. Їх обурили відомі заяви про створення спільного парламенту й уряду Білорусі та Росії. Між Лукашенком та Путіним відбуваються перемовини. Патріотичні сили небезпідставно вбачають у такому розвитку подій імовірну втрату суверенітету.

Представник організаційного комітету Білоруської партії свободи-самооборони Сергій Висоцький, керівник Мінської міської організації комітету БПС Сергій Попов та активіст, фермер Володимир Хахлун наголосили, що у їхній країні давно не було таких акцій. Мітинг у столиці виник спонтанно, у ньому брали участь близько трьох тисяч людей. На диво, нікого не били, не заарештовували. Білоруські патріоти вбачають у такому розвитку подій вигідність акції для їхнього президента, бо у нього будуть додаткові козирі під час зустрічей із кремлівським диктатором. У випадку створення чогось на кшталт чергового союзу, Лукашенко марить посадою віце-президента, а не губернатора Білоруської області.

У Мінську протестанти рвали портрети Путіна, організували ходу до посольства Московії, де передали свої вимоги. 20 грудня вони планують повторити акцію, але вже за участі більшої кількості людей. Імовірно, мітинги відбудуться й в інших містах.

Білоруські активісти передбачають національне повстання у своїй країні. Вони підтримують українських колег, співпрацюють із ними. Зокрема, брали участь у протестах «Ні капітуляції!», які відбувалися на Майдані Незалежності та біля Офісу Президента України. Вони сподіваються на допомогу українських патріотичних сил, бо у їхній країні легальна опозиція існує про людське око. Вона пропрезидентська, промосковська. Організовує мітинги та протести проти вживання алкоголю і таке інше.

Один із лідерів Білоруської партії свободи Сергій Висоцький та його колеги виокремили й певні позитивні моменти для їхньої країни. Зокрема, Москва не матиме аж надто великого впливу на їхню економіку, бо нещодавно Білорусь отримала суттєвий фінансовий кредит від Китаю. Відтак, нема загрози дефолту. Міністерство оборони Білорусі проводить спільні наради із китайськими колегами. Нещодавно така відбулася у Вашингтоні. А днями стало відомо, що білоруські військові братимуть участь у спільних навчаннях із НАТО, які відбуватимуться на території Литви.

Звісно, для України цілісність і суверенітет Білорусі є надважливими. Адже, навіть незважаючи на загравання Лукашенка з Москвою, нині агресія Кремля щодо українських теренів з боку цієї країни є неможливою.

Григорій Жибак, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа