Заява Світового Конґресу Українців до 26-ої річниці незалежності України

24 серпня є найбільшим національним святом, оскільки українці в усьому світі є духовно єдині у відзначенні відновлення Української держави, проголошеної 24 серпня 1991 р.
Цей день в історії України став найбільшим даром для українського народу, який завжди буде відзначатись як кульмінація зусиль багатьох поколінь українців за право вільно жити на своїй власній землі, розвиватись у своїй державі, говорити своєю рідною мовою та вільно сповідувати свою віру.
У 2017 р. українці можуть і далі пишатись своїми успіхами в імплементації національної програми реформ, встановленні міцних відносин з міжнародним співтовариством, стабілізації національної економіки, глобальному просуванні економічної життєздатності України та подальшій інтеграції України до євроатлантичної спільноти.
Протягом останнього часу ми стали свідками двох подій історичного значення, а саме – ратифікації Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, яка набуде повної чинності з 1 вересня 2017 р., та запровадження безвізового режиму для громадян України до певних європейських держав.
Однак успіхи українського народу продовжують затьмарюватися невпинною агресією Російської Федерації, яка і далі кидає виклик територіальній цілісності України та в той же час – миру і стабільності в світі.
У День незалежності ми єднаємося в молитві, щоб вшанувати тих, хто пожертвував своїм життям за незалежність України, та згадуємо в своїх думках чоловіків і жінок, які продовжують стояти на передній лінії фронту, щоб захистити кордони України.
Нехай же український прапор вільно майорить у кожному куточку світу, символізуючи єдність, з якою безповоротно буде закріплено суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України.
“З нагоди 26-ої річниці незалежності України висловлюю вітання Ієрархам і духовенству Українських Церков, Президенту України, Прем’єр-міністру України, Голові Верховної Ради України, всім мужнім жінкам і чоловікам, які борються за незалежність України, складовим організаціям СКУ та українцям усього світу,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Опубліковано Пряма мова.