Заява Північноатлантичної ради у зв’язку з використання нервово-паралітичного газу у м. Солсбері (Велика Британія)

nato

У зв’язку із отруєнням нервово-паралітичним газом колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля (м.Солсбері, Велика Британія) Північноатлантична рада зробила заяву, в якій йдеться про таке:

«Велика Британія сьогодні поінформувала Північноатлантичну раду про використання нервово-паралітичного газу в м.Солсбері 4 березня.

Велика Британія підтвердила факт використання нервово-паралітичного газу військового типу, який був розроблений Росією, та поінформувала союзників про те, що цілком ймовірно, що саме Росія є відповідальною за атаку. Велика Британія також підтвердила, що це була безцільова та безрозсудна атака проти Сполученого Королівства, яка поставила під загрозу життя невинних цивільних осіб.

Союзники висловили глибоку стурбованість у зв’язку з першим брутальним використанням нервового газу на території Альянсу з часу його заснування. Союзники висловили солідарність із Великою Британією, запропонували свою підтримку в проведенні поточного розслідування та закликали Росію відреагувати на запитання Великої Британії, включаючи надання Організації по забороні хімічної зброї повної інформації про програму “Новичок”. Союзники дійшли згоди, що цей напад є явним порушенням міжнародних норм та угод.

З моменту набрання чинності в 1997 році Конвенція про заборону хімічного зброї стала одним із стовпів глобального режиму нерозповсюдження зброї масового знищення. Конвенція забороняє розробку, передачу та використання хімічної зброї. Держави-учасниці Конвенції взяли на себе зобов’язання підтримувати та забезпечувати виконання її основних положень. Держави-учасниці зобов’язалися не розробляти, не виробляти чи іншим чином не придбавати, накопичувати чи зберігати хімічну зброю, а також нікому не передавати її безпосередньо чи опосередковано. Держави-учасниці також зобов’язалися не займатися будь-якими військовими підготовками до використання хімічної зброї, а також не надавати допомогу, заохочувати або спонукати кого-небудь займатися забороненими діями.

НАТО неодноразово засуджувала використання хімічної зброї в Сирії та закликала до того, щоб відповідальні особи були наказані. НАТО розглядає будь-яке використання хімічної зброї як загрозу для міжнародного миру та безпеки».

Текст заяви англійською мовою доступний за посиланням: https://www.nato.int/cps/en/natohq/news_152787.htm.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа