Заява ОУН з приводу мовної політики Української держави

image002

Враховуючи вкрай незадовільне постколоніальне становище української мови в Україні, яка на початку ХХІ століття продовжує національно-визвольну боротьбу проти російської збройної агресії, Організація Українських Націоналістів звертає увагу на необхідність виконання наступних нагальних завдань:

  1. Негайне скасування ганебного мовного «закону Ківалова-Колісніченка» і прийняття нового Закону України, за основу якого буде взятий законопроект № 5670д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

  1. Зміни до освітянського законодавства мають спиратися на принцип, згідно з яким мовою навчання в Україні є державна українська мова.

  1. В окремих випадках може допускатися запровадження окремих навчальних програм іноземними мовами, що сприятиме поглибленому вивченню мов Організації економічного співробітництва і розвитку, а також дискримінованих у минулому мов національних меншин.

  1. Забезпечення прав державної мови та мов національних меншин в Україні не може підмінюватися підтримкою тільки російської мови (як це було дотепер), що і так займає особливо вигідне становище у порівнянні з іншими внаслідок тривалої політики русифікації. Слід враховувати той факт, що російська є мовою лише однієї з національних меншин.

  1. Має бути запроваджена сувора відповідальність за порушення мовного законодавства. На особливу увагу із цього погляду заслуговує діяльність значної частини закладів вищої освіти.

  1. Освітянське законодавство повинно заохочувати вивчення громадянами України іноземних мов. До цього переліку належать мови країн Організації економічного співробітництва і розвитку, а в першу чергу англійська мова. Така політика сприятиме інтеграції України у світове співтовариство, даватиме доступ до нових незалежних джерел інформації, створюватиме сприятливі умови для інноваційного розвитку національної економіки та українського суспільства.

Голова ОУН (б) Стефан Романів

Опубліковано Головне, Пряма мова.