Заява каналу «Інтер» щодо мови – агонія прокремлівського псевдо-ЗМІ

vilni

Заяви «Інтеру» про те, що якісне телебачення неможливо зробити українською мовою, а збільшення квоти державної мови в телеефірі призведе до «низькопробного продукту» – це типова «кісельовщина». Такі антиукраїнські заяви часто можна почути від російських пропагандистів. Але коли це говорить один з найбільших українських телеканалів – виникає питання, чому цей канал досі існує в Україні.

#Вільнілюди неодноразово виступали проти продовження ліцензії «Інтеру» та закриття його за антиукраїнські заяви та підтверджені факти співпраці з російськими пропагандистами. З часом ситуація не змінилася. За моніторингом, який проводила Нацрада в лютому цього року, частка української мови на «Інтері» була найменшою з усіх 23-х каналів, які моніторились і становила 26%.

Тепер, коли ми прийняли в першому читанні законопроект про збільшення україномовної частки продукту на ТБ до 75%, каналу потрібно не жалюгідно завивати російські пісні, а переходити на українську мову. Якщо цього не буде зроблено і після остаточного прийняття закону, в чому немає жодних сумнівів, – Нацрада має невідкладно прореагувати і нарешті забрати ліцензію в цього кремлівського рупору.

Ми ведемо гібридну війну з агресором і маємо зачистимо не тільки нашу територію та економіку від агресора, але й наш інформаційний простір. Українській мові бути в Українській державі, хочуть цього рашистські пропагандисти чи ні.

Опубліковано Пряма мова.