Захистимо нашу Гідність і Державність!

rok4

Звернення Національного Форуму Гідності

Національний Форум Гідності, ініційований Рухом Опору Капітуляції, ухвалює це Звернення, прагнучи протидіяти загрозам Українській Державності, забезпечити незворотність прогресивних перетворень, закласти основу для підвищення якості життя кожного українця та захистити незмінність курсу України на повноправне членство в НАТО і ЄС.

Наше Звернення є природною реакцією на дії влади, представники якої регулярно анонсують ревізію позитивних і загальновизнаних здобутків України за попередні п’ять років, існує загроза порушення основ конституційного ладу, демократії і свободи слова. Разом з тим, ми досі не побачили реалізації жодної вагомої соціальної обіцянки, які владна команда щедро роздавала під час виборів.

В той час, коли Росія вважає Україну своїм екзистенційним ворогом і продовжує агресивну війну проти нашої держави, українські високопосадовці заявляють про готовність запровадити особливий статус для Донбасу на російських умовах, провести вибори на окупованих територіях, скасувати санкції проти агресора, відмовитися від призову до Збройних Сил, відновити співпрацю з Росією в енергетичній сфері, ставлять під сумнів прагнення України до членства в НАТО. Такі дії влади демотивують і морально роззброюють українське суспільство, створюють атмосферу тривоги і невизначеності, торують дорогу хаосу і безладдю.

На жаль, влада не усвідомлює справжніх причин і винуватців російсько-української війни. Їхні помилкові оцінки породжують у частини суспільства таке ж хибне сподівання на простий мирний розв’язок війни і швидку нормалізацію відносин з Росією, яка насправді прагне руйнації нашої країни.

Особливо небезпечними сьогодні є дії влади, спрямовані на запровадження такого ринку землі, який дозволить розгарбування найціннішого національного ресурсу.

Неприпустимими є спекуляції влади щодо подвійного громадянства. Його запровадження створить підстави для легалізації втручання у наші внутрішні справи ворожих Україні держав під приводом захисту своїх громадян. До того ж, інститут подвійного громадянства зведе нанівець заборону скупівлі української землі іноземцями.

Незважаючи на обіцянки нової влади, олігархи продовжують впливати на ухвалення державних рішень, що порушує економічні свободи громадян і підриває економічний суверенітет України.

Влада виявляє нерозуміння того, що глибинним підґрунтям української державності є українська мова й історична пам’ять, українська культура і освіта, українська політична традиція, суголосна з демократичними принципами західної цивілізації.

Безвідповідальні дії влади, її демонстративний нігілізм, цинічний популізм і нехтування реальними загрозами, які нависли над Україною, зводять державну політику до рівня розважального шоу заради «лайків» в Інстаграмі та Фейсбуці. Такий підхід сформував у суспільстві невиправдані очікування. Ті, хто ще перебуває в ейфорії через власну необізнаність, неодмінно і швидко отямляться, як тільки доведеться раптово постати перед трагічними наслідками стрімкого розвитку негативних подій. Тоді буде надто пізно.

Саме тому зараз обов’язок кожного з нас, тих, хто гостро відчуває загрози, кому не бракує досвіду і знань, дати реальну, а не емоційну оцінку ситуації, зробити все можливе, щоб запобігти національній катастрофі.

Закликаємо Українське суспільство до загальнонаціональної мобілізації, звертаємося до всіх патріотичних політичних і громадських сил із закликом налагодити співпрацю та взаємодію заради формування єдиної державницької платформи. З цією метою створюємо ініціативну робочу групу.

Ми розпочинаємо процес підготовки програми дій задля порятунку України сьогодні та перемоги і національного успіху у найближчому майбутньому.

Закликаємо небайдужих громадян взяти участь у загальнонаціональному віче «Ми маємо Гідність!» на Майдані Незалежності у Києві о 19.00 21 листопада 2019 року.

Київ, 15 листопада 2019 року

Опубліковано Головне, Пряма мова.