“Вільні Люди”: Вибори 2019 року – це битва за Україну

Під час “круглого столу” у Верховній Раді на тему “Втручання РФ в українські вибори як елемент гібридної війни. Протидія російській агресії” за участі народних депутатів, урядовців, експертів та громадських активістів, члени “Вільних Людей” ділились досвідом протидії Росії в рамках світової кампанії “Стоп Реванш”.

45593482_1964476540272932_7282134582424502272_nПро методи боротьби з російською агресією говорили Ганна Гопко – Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах; Андрій Левус – Голова підкомітету з питань державної безпеки Комітету з питань національної безпеки і оборони; Іванна Климпуш-Цинцадзе – віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України; Тетяна Сліпачук –  Голова Центральної виборчої комісії України, народні депутати Олег Медуниця та Андрій Тетерук, а також експерти і представники громадських організацій.

Пубілкуємо виступ Олесі Горяйнової – керівника міжнародного відділу “Вільні Люди”.

45474742_2255469701138531_5487001525878259712_n2014 рік. Ми перемогли на Революції Гідності та провалили плани Росії про повну  окупацію та східний курс. Україна тоді чітко постановила – геть від Москви. Соцопитування 2015 року показали, що 68% українців виступають за наш вступ до НАТО, а 55% – за вступ до Євросоюзу. Всі чітко бачили наш курс “на Захід”. Парламентські вибори 2014 року підтвердили прозахідний напрям – Опозиційний Блок отримав всього 16,5% голосів.

2018 рік. За останніми соціологічними опитуваннями Міжнародного Республіканського Інституту за вступ до НАТО – 51% українців, за євроінтеграцію – 44%. Головною нашою проблемою наразі троє з чотирьох українців вважає корупцію. Про війну Росії проти України так думають лише половина наших громадян. Один з вірогідних варіантів розвитку подій – вихід у другий тур президентських виборів 2019 двох проросійських кандидатів.

Ми почали акцентувати на явищі російських впливів та реванші російських сил в Україні ще у 2016 році. Вільні Люди були першими, хто заговорив про таку загрозу і з тих пір наша діяльність націлена на ідентифікацію, “маркування” та протидію кожному з проросійських політиків, бізнесменів, медіа в Україні.

Віктор Медведчук – перший, маркований “реваншистом”. Він є центровою постаттю, на яку ще у 2016 зробив свою ставку Путін та навколо якого обертається “русскій мір” в Україні.

За ці 4 роки за допомогою лояльних ЗМІ – рупорів кремля – телеканалу Інтер, 112, Newsone, на політичну арену, крім Медведчука, вивели ще деяких абсолютно проросійських політиків – Бойка, Рабіновича, Мураєва, які в загальних рейтингах зараз займають позиції на рівні з діючим Президентом.

Українська економіка фактично окупована та паралізована російськими капіталами – це найперше стосується енергетики, нафтогазової промисловості – цей список не є вичерпним. Російська кгб-істська церква, незважаючи на початок процесу отримання Українською церквою томосу, має колосальний вплив на українців – статистика ще 2010 року показує, що 20% православних українців відносили себе до вірян саме цієї так званої конфесії.

Повернення проросійських сил до влади є кінцевою ціллю та наразі головною амбіцією Путіна. Це дасть йому повний контроль та можливість скеровувати Україну у потрібному йому напрямку. Отже, наступні вибори будуть переламними. Світ підтримує нас у прагненні долучитись до західної спільноти – тепер наша черга діяти.

Втручання Росії у виборчі процеси і спроби розпалювання соціальних конфліктів у демократичних суспільствах отримуються відповідну реакцію від західних держав.

Накладення санкцій на російські медіа, недопущення російських інвестицій, ведення юридичних слідств проти втручання у політику та привернення уваги своїх громадян до російську гібридну війну та впливи – так захід відповідає на втручання Росії у президентські вибори 2016 року в США, отруєння родини Скрипалів у Британії, систематичну роботу російських ботів у соцмережах, що призвело до зниження рівня вакцинації по усій Європі, 60 тисяч хворих та 31 смерті.

У той самий час в Україні, явним агентам Москви дозволяється вільно діяти як політикам, явним проросійським медіа – засмічувати наш інформаційний простір, російським корпораціям – забирати наші стратегічні економічні об’єкти. Росія має всі можливості через корупцію, компромат і хабарі перетворювати наших політиків та чиновників у зрадників Української держави. А найгіршим є те, що усе це відбувається під час війни, коли Росія офіційно визнана агресором на державному рівні.

Як ми можемо пояснити таку поведінку українцям? Як ми можемо пояснити це всьому світу інакше ніж як божевілля чи самогубство?

Отже, настав час поставити найважливіші для нашої держави питання. До виборів залишається все менше часу, тому це зараз, або ніколи.

Ми вкотре наголошуємо на необхідності введення конкретних санкцій проти агентів Російської Федерації в українському інформаційному полі – каналів 112 та NewsOne.

Ще місяць тому, базуючись на петиції, підписаній 25 тисячами українців, Верховна Рада проголосувала за Постанову щодо розгляду діяльності та введення санкцій проти цих каналів. Результатів розгляду цього питання Радою з нацбезпеки та оборони досі немає. Необхідно максимально пришвидшити цей процес – кожна хвилина проросійської пропагандивної роботи цих каналів ставить під ризик національну безпеку України.

Санкції проти Віктора Медведчука та команди Віктора Януковича через “загрозу суверенітету України” ще у 2014-15 роках ввели США, Канада та Австралія. Без конкретних дій України ми не можемо розраховувати на необхідну нам підтримку світової спільноти у протидії російській агресії. Ми маємо ввести особисті санкції проти кремлівських агентів – Віктора Медведчука, Дмитра Фірташа, Сергія Льовочкіна, Вадима Новинського, Ріната Ахметова.

Повне розслідування антиукраїнської діяльності Віктора Медведчука, який досі залишається представником України у Мінській контактній групі, так само максимально на часі. Кримінальну справу проти нього Генпрокуратура відкрила ще у 2016 році.  

Всі ми знаємо про порятунок потопаючих, який є справою рук самих потопаючих. Поки світ допомагає нам стримувати російську навалу, ми мусимо показати власну спроможність та волю перемогти. Не словами, а конкретними діями.

45593482_1964476540272932_7282134582424502272_n

45500580_1964475960272990_5180691463419199488_n

 

Опубліковано Пряма мова.