Український націоналізм – це програма побудови нашого майбутнього

Salomea2Нещодавно Молодіжному Націоналістичному Конгресу виповнилося 16 років. До цієї дати відбувся Збір МНК, на якому було обрано нове керівництво організації, зокрема, новим головою вперше стала дівчина – Соломія ФАРІОН, яка до цього очолювала Секретаріат Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Про здобутки і плани розвитку організації Соломія розповіла Українській Інформаційній Службі.

Соломіє, щиро вітаю з обранням. Перш за все хотів би попросити назвати 3 найбільш значущі, на твою думку, події в житті МНК за останні 3 роки.

Зараз МНК дуже динамічно змінюється. Значущими для організації можна назвати ряд семінарів, таборів та нарад, на яких провідне членство та рядові МНКівці напрацьовували стратегічні та тактичні плани.

Шукаємо нові форми роботи з молоддю, нові напрямки діяльності та нові методи впливу на ситуацію в державі. Цей процес зміни є природнім. Він є наслідком переосмислення подій в державі та нових викликів, які стоять перед нами. Революція Гідності, окупація частини української території та війна з російським агресором дали багато відповідей і поставили ще більше питань. Націоналістичні ідеї, які ще 4 роки тому багато українців вважало застарілими, зараз підтверджують свою актуальність і не викликають заперечень. Водночас, стає зрозумілим, що український націоналізм – це не тільки повернення історичної справедливості, але і програма побудови майбутнього, яку потрібно вивчати і розвивати.

Серед важливих подій в житті МНК в останніх роках варто відзначити започаткування Курсу Вільних Людей (КВЛ), який передбачає навчання націоналістичної ідеології та практики націоналістичного руху засобами неформальної освіти. У 2014 році ми провели курс вперше і щороку його вдосконалюємо. Наприклад, у 2016 році започаткували дворівневу систему курсу – табори, в яких основна увага приділялась світоглядним питанням та формуванню команди, а також семінари, де ключовим було освоєння інструментів для втілення націоналістичних проектів. У 2017 році теж готуємо оновлену програму – збільшимо кількість та тривалість таборів КВЛ, переглянемо змістове наповнення, а також плануємо започаткувати проведення спеціалізованих семінарів.

Також варто виділити включення в діяльність мережі «Вільні Люди». З початком бойових дій на Сході розпочалась волонтерська діяльність, трохи згодом до неї додався суспільно-політичний напрям роботи – боротьба за деокупацію економічного, інформаційного та суспільно-політичного простору України. В умовах гібридної війни важливими є не лише озброєння та успіхи на фронті, але й запобігання підривної роботи Росії всередині держави. Боротьба з російським бізнесом, ЗМІ та політиками, які є відверто ворожими ідеї української державності, є нашим ключовим завданням.

Які основні проекти організація планує розвивати, втілювати в життя в 2017 (можливо і в 2018) роках?

Серед основних проектів – таборовий сезон, який об’єднує всеукраїнські вишколи МНК, КВЛ та проекти в рамках діяльності «Вільних Людей».

Важливим напрямком також є проект «Місія Схід» – робота з молоддю на сході України, в тому числі – у прифронтових територіях. Зокрема у 2017 році плануємо провести масштабну теренову гру в Новоайдарському районі.

Також традиційно беремо участь в всеукраїнській військово-патріотичній грі «Джура», до якої долучаємось не лише як організатори та інструктори підсумкових етапів, а й беремо участь в удосконаленні нормативної та методичної бази.

Як зросло членство організації порівняно з, скажімо, 2013-м роком? Скільки всього є членів МНК і випускників організації?

За останні роки кількість членства зросла. Якщо у 2013 році актив МНК складав 105 осіб, то зараз він нараховує 156 людей. Також є більше 2000 волонтерів (симпатиків), які щорічно долучаються до роботи організації та проведення заходів на всеукраїнському та регіональному рівнях.

Останні два роки принесли зміни у вишкільно-кадрову діяльність. Зокрема, ми запровадили статус випускника МНК – дійсного члена, який за віком чи з інших причин припинив активну діяльність в організації. Також тепер для отримання статусу дійсного члена потрібно також пройти базовий військовий вишкіл та втілити суспільно важливий проект.

Хто з наших брав участь в АТО?

Більшість членства МНК брали участь в АТО, і як волонтери мережі «Вільні Люди», і як добровольці. Серед них Олександр Бойко, який був заступником командира з виховної роботи 2-го батальйону Національної гвардії, Олександр Скиба, старший лейтенант 51-ої Окремої механізованої бригади, Рустам Якименко, доброволець батальйону «Київ-2», Ірина Михайлова, служила як медик 8-ого окремого батальйону Української Добровольчої Армії «Аратта». Закриваючи побратима від міни, у травні 2015 року загинув Роман Атаманюк. Сьогодні на його честь названа одна з вулиць Сум, його рідного міста.

Чи буде найближчим часом змінено формат популярних таборів – Гурб, Відваги?

Заходи таборового сезону – теренова гра «Гурби-Антонівці», вишкільний табір «Відвага ім. Івана Гавдиди», табір-джамборі «Повстанська ватра» за роки діяльності організації довели свою ефективність, тому залишаються базовими вишкільними заходами МНК. Але щороку ми намагаємось вдосконалити їх, оновити відповідно до нових викликів та завдань.

«Гурби» у 2017 році, окрім вишколу для керівного складу, що успішно пройшов апробацію минулого року, передбачає також тренування для потенційних учасників в регіонах. Останні три роки ми спостерігаємо значний наплив охочих взяти участь у грі, тому ці тренування будуть ще однією можливістю відбору учасників, а з іншого боку – дадуть змогу підвищити якість проведення гри. Щодо «Відваги» та «Повстанської ватри», то зміни плануються в тематиці гутірок та практичних занять.

Розкажи про міжнародну діяльність МНК: зокрема, співпрацю з діаспорою. З ким найбільш активно іде співпраця, з молоддю діаспори яких країн реалізовуються спільні проекти? Також цікавить твоя участь в роботі молодіжної раді при посольстві США. Чим ця рада займається і чи є від того користь МНК? Розкажи також про співпрацю з націоналістичними громадськими обєднаннями з інших країн.

Міжнародний напрям діяльності для МНК є відносно новим. Співпрацюємо зі українською молоддю діаспори в Канаді, США та Європі. МНКівців неодноразово запрошували на заходи в ролі інструкторів, молодь діаспори бере участь і в наших заходах. Наприклад, зараз реалізовуємо проект з продажу українських книг серед молоді діаспори США, а за виручені кошти активісти Організації Оборони Чотирьох Свобід України планують купити квитки на літак до нашої країни, щоб взяти участь в «Гурбах-Антонівцях». Також активна співпраця з діаспорою ведеться в сфері волонтерської допомоги українським військовим.

Як учасники громадської ради при посольстві США працюємо над налагодженням співпраці між Україною та США. Корисним тут є не лише втілені проекти, але й можливість донести українську націоналістичну позицію до дипломатів та працівників міжнародних установ, розвінчати стереотипи, які існують щодо націоналізму.

Також активно співпрацюємо із молодими націоналістами Литви, Латвії та Естонії – проводили наради, спільні проекти по допомозі українським військовим, обмінювались досвідом щодо молодіжних проектів.

Спілкувався Сергій Багряний, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа