Складна ситуація з українським громадським представництвом у Португалії

sadokha3

Насправді, не хотів сьогодні, у День вшанування жертв страшного Голодомору писати речі про відповідальність самих українців за те, що сталося у нашій історії і що стається сьогодні.
Але…….
Власне сьогодні, на офіційну скриньку Спілки українців у Португалії прийшло повідомлення з Вищого Комісаріату з питань міграції Португалії про наступні вибори представників національних міграційних громад до Консультативної ради цього органу.
Для нас, українців, ця справа є водночас надзвичайно складною і простою.
Простою, бо вистарчало б, щоб всі українці і всі українські громадські організації в Португалії відмовилися від участі в «слов’янських» союзах , від дружби заради комерційних інтересів з московськими проектами і від прийняття дешевої «халяви» від московських агентів впливу.
Складною, бо навіть «фейсбучні» українські супер патріоти, що викрикують гасла «смерть москалям!», в реальному житті приймають «халяву» від організацій Русского мира і пишуть листи до уряду України критикуючи українських допломатів, які реально виборюють для України важливі зовнішньополітичні позиції.
У чому справа?
Вже багато років, в уряді Португалії, українські інтереси (як мігрантів) представляють московські організації. Справа дуже проста. Московські організаці називають себе «слов’янськими», або «зі Сходу» і кажуть (без доказово), що більш, ніж 50 % членів їхніх організацій складають українці. Насправді, і ми, не можемо довести протилежне, бо на наші офіційні запити про склад цих організацій ніхто не відповідає.
Позиція українського посольства у цій справі є важливою, але вирішальне слово мають самі українці.
То що ж українці?
На сайті посольства України в Португалії є перелік українських організацій. На початку цього року, посол України – Інна Огнівець, провела онлайн-зустріч з керівниками цих організацій для того, щоб вони подали свої заявки до Вищого комісаріату з питань міграції для участі у виборах українського представника у Консультативній Раді.
Чи хтось щось зробив? З офіційного документу Вищого Комісаріату бачимо – ні.
То чи варто запалювати сьогодні свічки у соціальних мережах, якщо у реальному житті своїми діями, чи бездіяльністю підтримувати Русский мир?

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа