рупа “Першого грудня”: Президент — це наша відповідальність

1decem-logo

Фактор безпеки інтелектуали назвали головним для здійснення вибору: “На виборах ми захищатимемо майбутнє України і своє власне”. Вони також розповіли, чи визначилися із власним голосом.

Про це йшлося на прес-конференції Ініціативної групи “Першого грудня” сьогодні, 13 березня 2019 року, в УКРІНФОРМі. Звернення групи представили черговий головуючий Мирослав Маринович Йосип Зісельс та Вадим Скуратівський.

“Відповідальність за характер виборів лежить не лише на кандидатах і їхніх штабах, а й на нас із вами”, — застерегли відомі інтелектуали напередодні виборів.

Протягом п’яти років Україна ціною надзусиль і жертв успішно протистоїть російській агресії, захищаючи не тільки себе, а й Європу від геополітичної катастрофи. Ініціативна група “Першого грудня” говорить, що сподіватися на надійну міжнародну підтримку можна лише тоді, коли самі матимемо гідність і силу.

Для цього важливо, щоб вибори пройшли чесно, а наш спільний вибір був вільним і демократичним.

“Коли вибори стають приводом для безвідповідального глуму, то скажімо собі чесно: чи гідні ми цього права вибору? Чи, може, праві наші недруги, які переконані, що ми пограємось у свободу, тоді занапастимо її та й урешті заспокоїмось у новій диктатурі? Українці – волелюбний народ, який відчуває свою гідність, тож пам’ятаймо, що гідність накладає певну громадянську і моральну відповідальність”, — йдеться у зверненні, яке підписали В’ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський та Ярослав Яцків.

На прес-конференції учасники групи також повідомили: “Оскільки безпекові аргументи в
нинішній ситуації стають щораз вагомішими, ми вважаємо, що сьогодні саме Петро Порошенко може якнайкраще гарантувати безпеку держави. З урахуванням цього ми й зробили свій вибір: 31 березня ц. р., а потім, за потреби, і в другому турі підтримаємо Петра Порошенка”.

Вони підкреслили, що підтримуючи Петра Порошенка, розраховують на його здатність врахувати досвід керівництва державою в екстремальних обставинах і — виправити помилки минулих років, зокрема половинчастість реформ.

Ініціативна група “Першого грудня” вкотре зауважила ключову проблему — брак постійного діалогу влади й суспільства, за відсутності якого про успіхи України годі й мріяти.

Опубліковано Пряма мова.