Позиція Руху Опору Капітуляції щодо карантинних заходів

rok4

З 6 квітня 2020 року в Україні починають діяти нові карантинні обмеження, які були ухвалені на позачерговому засіданні 2 квітня Кабінету міністрів України шляхом внесення змін до постанови № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

Рух Опору Капітуляції не заперечує необхідності обмежень, метою яких є збереження життя і здоров’я громадян України. Більше того, ми впевнені, що тільки мобілізація всіх зусиль держави і суспільства дозволить Україні уникнути трагічних сценаріїв, які ми бачимо зараз в Італії, Іспанії та деяких інших країнах.

З іншої сторони, карантин не може бути прикриттям для вирішення суто політичних чи меркантильних питань чинної владної верхівки, про що ми цю владу вже попереджали. Некомпетентність влади призвела до відсутності системних заходів по захисту населення України і взагалі відсутності елементарних предметів індивідуального захисту, натомість влада включила каральний механізм щоб прикрити саботаж своїх чиновників.

Карантин не може бути виправданням для державної зради та здачі національних інтересів перед Росією. Жодних Консультаційних Рад з ЛДНР не може бути створено, а відповідальний за це Андрій Єрмак має піти у відставку.

Також ми категорично не сприймаємо той факт, що зазначені обмеження прав і свобод українців запроваджені в антиконституційний і незаконний спосіб. Окрім того, що це прямо спонукає українців не виконувати та оскаржувати їх правомірність в суді, що абсолютно непотрібно в цей складний період, Уряд не зробив також чіткої та єдиної процедури для всіх регіонів України. Що вже має наслідком довільне трактування цих норм в різних областях України та може сприяти дезінтеграції державного апарату.

Ми вважаємо, що Верховна Рада України, замість того, щоб майже добу розглядати не найбільш нагальний в цей час земельний закон, мала ухвалити всі необхідні зміни до законодавства і надати Кабінету Міністрів необхідні інструменти для боротьби з пандемією коронавірусу. Натомість карантинні обмеження запроваджені в незаконний спосіб, а ухвалення вкрай потрібного для уникнення дефолту “антиколомойського” закону знову під питанням.

Ми радимо чинній владі не гратися з українським народом в політичні ігри, чітко дотримуватися законів та Конституції України і забезпечити мобілізацію всіх державних ресурсів на недопущення катастрофічних сценаріїв розвитку епідемії в Україні.

Також ми попереджаємо, що після завершення карантину влада обов’язково звітуватиме перед українським народом за всі свої злочинні дії та порушення. І кожне незаконне і неефективне обмеження прав українців повернеться для неї бумерангом політичної і кримінальної відповідальності.

Опубліковано Головне, Пряма мова.