Мілітаризовані території – це єдиний інструмент зовнішньої політики Росії

Мілітаризовані території, які зараз виникають на пострадянському просторі, це не є локальні проблеми окремих пострадянських країн. Це проблеми набагато глибші. На цьому наголосив незалежний політолог Сергій Таран в ході міжнародної конференції «Мілітаризація окупованих територій: фактор дестабілізації євроатлантичного регіону та механізм геополітичного впливу».

«Для Росії мілітаризовані території – це єдиний інструмент зовнішньої політики. Росії зараз дуже складно впливати на інші країни через брак власних інструментів – економічних, зокрема. Слабка російська економіка не надає тих ресурсів та фінансів, які б дозволяли впливати на інші країни. Росія також не має власних технологій, які можна було б експортувати та впливати на зовнішній світ… Для Росії єдиним інструментом зовнішньої політики є армія. Поява мілітаризованих територій для Росії, на її думку, є шансом впливати на інші країни. Тому для Росії мілітаризовані зони є інструментом зовнішньої політики. Це не є локальна проблема, тому що вона може з’явитися в будь-якій країни в любий час», – сказав Сергій Таран.

taran

Політолог зазначив, що Росія намагається надати легітимного статусу мілітаризованим зонам і це відбувається за трьома сценаріями: «Перший сценарій, створити вигляд, що мілітаризована зона виникла внаслідок миротворчих операцій, як це відбулось в Грузії. Другий сценарій – створення уявлення, що зона утворена так званими загонами місцевої самооборони чи народного ополчення, які, насправді, організовані та підтримуються Росією. Третій механізм, це спроба долучити міжнародне співтовариство до миротворчих операцій. Свого часу щодо України у Росії були плани заручитися підтримкою Заходу у введенні своїх миротворців на схід України. Цей план не був здійснений, але такі спроби ще будуть».

За словами Сергія Тарана, для того, щоб протистояти мілітаризованим зонам, потрібно використовувати різні інструменти – економічні, дипломатичні та військові.

chernyshНа думку іншого учасника конференції – Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадима Черниша, мілітаризовані зони на території пострадянських держав є «мінами уповільненої дії» та чинниками дестабілізації регіону. «Мені здається, що організатори конференції дуже вдало підібрали тему обговорення. В результаті цієї конференції, наші західні партнери мають отримати чіткий сигнал – конфлікт на Донбасі – це не лише проблема сходу України і навіть не Європи. Це глобальна світова проблема», – сказав Міністр.

Received: from webmail.uh.ua [93.190.43.23]; Wed, 5 Jul 2017 14:46:25 +0300

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа