Лист до Макрона

uuf1Пану Емманюелю Макрону,

Президентові Французької республіки                     Париж, 12 серпня
Пане Президенте,
Дозвольте мені, як французькому громадянину та голові Об”єднання українців Франції, поінформувати Вас про те почуття тривоги, що ми відчуваємо стосовно Вашої майбутньої зустрічі з паном Владіміром Путіним. Насправді, ганебні дії пана Путіна є предметом нашого великого неспокою.
У 2014 році Російську Федерацію було виключено з G8, а в січні 2015 року Рада Європи позбавила російську делегацію права голосувати в ПАРЄ. Відтоді, Росія стала об”єктом економічних санкцій. Всі ці різноманітні заходи стали наслідком незаконної аннексії Криму. З того часу Росія не припиняла порушувати міжнародне право, зокрема, нав”язавши Україні війну на Донбасі, під прикриттям сепаратизму. Ті вдавані сепаратисти жодним чином не дотримуються Мінських угод, Росія порушує Міжнародне морське право, вдається до безпідставних арештів, порушуючи норми Конвенції з прав людини. Нещодавно російська влада ухвалила рішення роздавати українським громадянам російські паспорти, що відбувається не без зв”язку із прецедентом аннексії Криму.
Попри те, що всі ці дії суперечать стандартам міжнародного права та засадничим принципам Ради Європи, вони не завадили ПАРЄ проголосувати за повернення права голосу російській делегації. Зовсім нещодавно. в перспективі виборів до Московської мерії, пан Путін продемонстрував свою зневагу не лише до системи прав людини, але й до російської Конституції, що передбачає виборчий плюралізм та забороняє політичну монополію. Масові арешти, які згідно з даними агентства Інтерфакс, не оминули 50 неповнолітніх,  дуже добре резюмують, що саме думає пан Путін про правову державу.
BBilotОб”єднання українців Франції, що відзначає цього року своє 70-річчя, наполегливо просить Вас, пане Президенте, заопікуватися звільненням усіх українських політичних в”язнів, яких нелегально утримують за ґратами в Росії та в Криму, а також – учасників російських демонстрацій, які домагалися виборчої справедливості.
Дякуючи Вам, пане Президенте, за все, що Ви могли б здійснити в цьому напрямку, дозвольте мені засвідчити Вам мою високу повагу.
Богдан Білогоцький
голова Об”єднання Українців Франції
ouf-ua
Опубліковано Пряма мова.