Крим: Політично мотивовані обвинувачення проти Еміля Курбедінова мають бути зняті

ailogoВідповідаючи на новини про те, що кримський адвокат Еміль Курбедінов був затриманий де-факто владою в окупованому Росією Криму, і тепер йому пред'являють звинувачення щодо публікації у Facebook, яку він зробив п'ять років тому, Марі Стразерс, директорка Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії заявила:

«Після нещодавного арешту у Москві видатного правозахисника Льва Пономарьова, Еміль Курбедінов — це вже другий за останні два дні правозахисник, якого кинули за ґрати через пост у соціальній мережі».

«Подібність цих двох випадків очевидна, навіть якщо вони не пов’язані між собою. Обидва чоловіки є видатними представниками правозахисної спільноти, і саме з цієї причини російська влада здійснила свідому атаку на них».

«Використання соціальних мереж як інструменту переслідування активістів у Криму викликає дедалі більше занепокоєння. Політично мотивовані обвинувачення проти Еміля Курбедінова мають бути зняті, а його самого слід негайно і беззастережно звільнити», — додала Марі Стразерс.

Додаткова інформація

Еміль Курбедінов є адвокатом цілої низки кримськотатарських активістів, переслідуваних російською владою. 6 грудня працівники МВС РФ затримали його по дорозі з дому до офісу у Сімферополі.

Йому висунули звинувачення у порушенні закону, що забороняє «пропаганду чи публічну демонстрацію нацистської чи іншої екстремістської атрибутики чи символіки» через його пост про організацію «Хізб ут-Тахрір» у Сімферополі, опублікований за рік до того, як Росія окупувала півострів. Багато груп та організацій, які існують в Україні на законних підставах, включаючи «Хізб ут-Тахрір», заборонені в Росії.

5 грудня суд у Москві засудив 77-річного правозахисника Льва Пономарьова до 25 днів адміністративного арешту за пост у соціальній мережі.

Опубліковано Пряма мова.