Григоришину – депортацію, а не “Турбоатом”!

grigorishin

3 жовтня повинні відбудуться збори акціонерів “Турбоатома” – найбільшого в Україні виробника турбінного устаткування для атомних, теплових і гідроелектростанцій. Дохід від його діяльності за минулий рік склав 2,17 млрд грн, чистий прибуток – 1,06 млрд грн.

Якщо нинішній мажоритарний власник – Фонд державного майна (йому належить 75% акцій) проголосує за реорганізацію форми власності підприємства з публічного акціонерного товариства на приватне, російський олігарх Григоришин отримає першочергове право на купівлю акцій підприємства. Адже відповідно до закону, акціонери приватних акціонерних товариств мають переважне право на придбання акцій цих підприємств, а акціонерів в “Турбоатома” лише троє: ФДМ, Григоришин та росіянин Мордашов, який перебуває під українськими санкціями.

Раніше Григоришин, управляючи Сумським НВО, створював незаконні схеми з виведення коштів до Росії і на рахунки офшорних компаній. Збитки держави оцінювались в 250 млн.дол, але відкриття справи та обшуки на підприємстві минулого року ніякого результату не принесли. Замість відкриття кримінальної справи, потрапляння в санкційний список, Григоришин отримав український паспорт, яким на сьогодні, за наявною у відкритих джерелах даними, володіє незаконно.

За інформацією впливового британського видання “The Guardian”, російський олігарх також купив собі громадянство Кіпру. Чинним українським законодавством заборонено мати подвійне громадянство, а тому правоохоронні органи повинні негайно перевірити цю інформацію і вжити відповідних заходів. Україна повинна почати позбавляти громадянства проросійських олігархів, які є прямими агентами Росії в Україні.

Костянтин Григоришин протягом тривалого часу фінансував кремлівських агентів в Україні – Комуністичну партію, але це не завадило йому зміцнити свої позиції в Україні навіть після втечі Януковича. Керівництво держави та РНБО повинні проявити ту ж принциповість у позбавленні Григоришина громадянства, як і у випадках з Артеменком та Саакашвілі. І зробити це якнайшвидше.

Опубліковано Головне, Пряма мова.