Геть колаборантів з України!

KrRig

У Кривому Розі під час параду до Дня визволення міста – червоні прапори з серпом і молотом. Що це – зухвала демонстрація “русского міра” в Україні, детально спланована провокація, черговий сюжет для російської пропаганди? Одне зрозуміло точно: це – не випадковість, недбалість, незнання історії чи декомунізаційних законів. Це – спланована акція “п’ятої колони”.

Крім червоних прапорів, зверніть увагу на стрічки на бійцях Національної Гвардії: дуже нагадують “георгіївські”. Подразнювач, який точно обурить свідому частину українського суспільства, а значить – приверне увагу.

Спроба реваншизму у Кривому Розі – це тест для держави: чи промовчимо, допустимо нахабність колаборантів, чи продемонструємо: усьому російському – не місце в Україні.

Вільні Люди вимагають від Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Національної гвардії України провести невідкладне розслідування, знайти організаторів та покарати за такий “перфоменс”. Ми готуємо офіційне звернення, але закликаємо не чекати на хвилю громадського обурення, а терміново виконати свою роботу – захистити національний простір України від вияву колабораціонізму.

По-перше, це пряме порушення декомунізаційного законодавства, яким заборонено використовувати певну символіку, зокрема – серп і молот.

По-друге, це – відвертий вияв колабораціонізму, пропаганда ворожої ідеології, маніпуляція історичною спадщиною – і все на користь ворожої Російської Федерації. Йдеться про внутрішніх ворогів, які свідомо організовують подібні марші з радянськими прапорами, аби дестабілізувати ситуацію, сподіваючись укріпити осередок “русского міра” в Україні.

І зрештою, це суперечить здоровому глузду: як, на четвертому році російської збройної агресії, анексії Криму та окупації Донбасу, бійці Національної Гвардії урочисто несуть червоний радянський прапор поруч з державним жовто-блакитним?! Як можуть існувати поруч дві протилежності, що протягом століть перебувають у боротьбі?…

Опубліковано Пряма мова.