Декриміналізація незаконного збагачення – неприйнятна!

vilni

Вважаємо неприйнятним рішення Конституційного Суду України щодо декриміналізації незаконного збагачення

“Вільні люди” послідовно виступають за дотримання міжнародних антикорупційних стандартів та їх імплементацію в українське законодавство.

Виходячи з цього та правової позиції члена проводу “Вільні Люди” кандидата юридичних наук Миколи Марченка – ми вважає, що Конституційний Суд України помилково визнав неконституційною ст. 368-2 Кримінального Кодексу України застосувавши хибну пострадянську конструкцію принципу Верховенства права та жодним чином не врахувавши наявність спеціального правового статусу публічних службовців та можливості запровадження державою ряду дуже спеціальних обмежень щодо них. Є усі підстави вважати це рішення Конституційного Суду України реакційним та таким, що не є заснованим на доктрині Верховенства Права.

Ми вважаємо, що парламент має швидко повторно криміналізувати незаконне збагачення з врахуванням міжнародних стандартів та досвіду країн сталої демократії.

Додатково відзначаємо, що перед громадянським суспільство тепер стоїть новий виклик — інституційне реформування Конституційного Суду України та механізму призначення (обрання) його суддів.

constitCourt

Опубліковано Пряма мова.