Антикорупційний суд – які були камені спотикання?

shypilov

Верховна Рада ухвалила створення Антикорупційного суду

Коментує Леонтій Шипілов, доцент Кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права Національного університету “Києво-Могилянська академія”:

Головним каменем спотикання було питання про повноваження Громадської ради міжнародних експертів. Саме вона, згідно закону, буде добирати суддів Вищого антикорупційного суду.
Громадська рада міжнародних експертів складатиметься із шести осіб, яких пропонують міжнародні організації, з якими Україна має відповідні угоди, – ЄС, Європейська рада, ОБСЄ, можливо, Світовий банк. Ці експерти мусять мати досвід правоохоронної або суддівської роботи за кордоном.
Отже, проблемним було питання наділення цієї ради правом застосовувати абсолютне вето (таке, що не можна подолати) щодо сумнівних кандидатів на посади антикорупційних судів. Врешті, дійшли до обопільного компромісу, суть якого в наступному. За ініціативи не менше трьох членів громадської ради міжнародних експертів питання відповідності будь-якого кандидата на посаду судді Вищого антикорупційного суду розглядається на спеціальному спільному засіданні ВККС та громадської ради міжнародних експертів. Рішення щодо відповідності такого кандидата критеріям ухвалюється більшістю від спільного складу за умови, що за нього проголосували не менше половини членів громадської ради міжнародних експертів.
Як бачимо, таке вето близьке до абсолютного. Залишається дочекатися, хто будуть ці експерти, і хто стане суддями. Так чи інакше, початок роботи Вищого антикорупційного суду анонсують вже до кінця цього року.

Українська Інформаційна Служба
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа