Як продати нерухомість на окупованій території через державну платформу

makiivka

Одна з фірм олігарха Рината Ахметова ТОВ “Український Рітейл” зараз закривається і за рішенням суду майно підприємства продають через державний аукціон. Серед об’єктів, які продають — кафе в окупованій Макіївці. За нього просили 3 мільйони гривень, а купили в 40 разів дешевше. Нас зацікавила ця історію, тож на її прикладі розкажемо як вдалося продати нерухомість на окупованій території через державну платформу.

Про угоду журналісти  дізнались з аналітичного порталу публічних продажів Prozorro.Sale.

Згідно з даними з лоту аукціону, фірма ТОВ “Український Рітейл” ще наприкінці 2013 році взяла у Макіївської міськради в оренду на 5 років приміщення кафе “Березка-1” по вулиці м. Макіївка, вул. Репіна, 32а.

Orenda1

Будівлю хотіли переоблаштувати під магазин продовольчих товарів. Ймовірно, там мали побудувати магазин “Брусничка”.

Для довідки:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Український рітейл” працює з 2006 року. Воно зареєстроване у Дніпрі. Фірма займається роздрібною торгівлею та іншими продовольчими продуктами. Раніше ця фірма володіла мережею магазинів по всій країні “Брусничка”. Директори підприємства неодноразово змінювались, але кінцевий бенефіціарний власник фірми — кіпрська фірма “Компанія ЮР Юнайтед Рітейлз Лімітед” олігарха Рината Ахметова. Станом на лютий, фірма має мільйони податкових заборгованостей. Господарський суд Дніпропетровської області визнав фірму банкрутом та відповідно продає її майно.

Будівля, яку взяли в оренду, площею майже тисячу квадратних метрів. З них 587,5 м² — це основне приміщення, та 373,5 м² — це підвал.

PlanTErytorii1

У 2014 році почалась війна, і переоблаштування не продовжилось. Однак в складі майна фірми кафе залишилось.

Коли ж підприємство визнали банкрутом, суд почав розпродавати майно і продати вирішили орендовану будівлю. В оголошенні на державному аукціоні учасників повідомили, що будівля знаходиться на окупованій території. Але всі документи є в наявності. Спочатку виставили ціну 3,8 мільйона гривень. Але аукціон не провели, бо не було достатньо учасників.

Вже на повторному аукціоні ціну продажу лоту виставили трохи більше ніж 3 мільйони гривень. В цих торгах взяли участь 2 учасники. Це фірма ТОВ “Гермес” та громадянин України Максим, який живе в одному з сіл на Сумщині. Та попри очікувані 3 мільйони гривень за аукціон обидва учасники запропонували у 40 разів менше. ТОВ “Гермес” готовий був купити майно на окупованій території за 40 тисяч гривень. Однак сум’янин Максим запропонував 70 550 гривень і виграв цей аукціон.

Чоловік вже заплатив ці гроші, і суд опублікував на порталі Prozorro.Sale акт про придбання майна на аукціоні.

Нам поки не вдалось отримати коментар нового власника кафе на окупованій території. Але як тільки ми зв’яжемося з чоловіком, ми оновимо цей матеріал.

Зазначимо, ймовірно, через те, що кафе знаходиться на території, яку поки не контролює українська влада, покупець не зможе користуватись своєю новою ділянкою. Але коли війна закінчиться і територію звільнять, то в нього на руках вже будуть всі необхідні документи, які визначають власника будівлі.

Додамо, кафе — не єдиний об’єкт з окупованої території, який вдалося продати через Prozorro.Sale. Наприклад, один з банків торік продав 4-х кімнатну квартиру у Горлівці за 50 тисяч гривень, а Господарський суд в Дніпрі — торговий центр “Амстор” за 1 мільйон гривень.

Джерело: Вільне радіо

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа