Види і особливості депозитів

Банківський вклад, або депозит – це грошові кошти фізичних і юридичних осіб, покладені в банк з правом в будь-який момент зняти їх, за якими нараховуються облікові відсотки. Всі умови взаємовідносин банку з вкладником, відсоток, сума і термін вкладу прописуються в договорі.  Це також стосується депозити online, що можна оформити не виходячи з дому.

Депозит вкладника банк використовує для своєї комерційної діяльності, вкладаючи їх в проекти, купуючи на них валюту та інші цінності, що можуть принести дохід. Частина прибутку, яку має банк від угод з грошима вкладників, виплачується їм у вигляді відсотків в розмірі та в строки, встановлені договором.

За терміном вкладу

Депозити з терміном до 6 місяців називають «короткими», більше 6 місяців – «довгими». Перші депозити мають меншу відсоткову ставку. Зазвичай, чим довше строк вкладу та сума грошових коштів на рахунку, тим більша відсоткова ставка прописується в договорі.

Також, якщо в договорі спеціально не описує інше, в разі закінчення терміну дії договору та наявності на рахунку вкладника незнятих коштів, призначається в односторонньому порядку з боку банку заново той же термін депозиту, який обговорювався в договорі.

Депозити що «поповнюються» і «непоповнювані»

«Непоповнювані» депозити »- це, відповідно, депозити до запитання. «Поповнювані» ж депозити мають кілька моментів, які хочеться позначити. Для такого роду депозитів існують деякі обмеження, наприклад, можуть бути обмеження за кількістю поповнень в місяць і рік (наприклад, не більш ніж два рази на рік) і по певній сумі.

По можливості зняття грошей і закриття рахунку:

  • Депозити «до запитання» – це вклади, необмежені у часі, зняття грошей з яких відбувається за бажанням вкладника в будь-який момент. Це самий малоприбутковий для вкладника вид вкладень, з мінімальними відсотками, зате і найнадійніший.
  • Термінові – гроші лягають на певний термін, обумовлений договором. Процентна ставка при цьому виді депозиту найвища, це найприбутковіший з усіх видів вкладень.
  • Депозит з мінімальним % не знімає залишком є, по суті, строковий вклад на певну договором суму, по якій поширюються всі правила строкового депозиту. Однак понад цю визначеної договором суми вкладник може покласти невизначену кількість грошових коштів, і розпоряджатися ними на свій розсуд. Тобто знімати в будь-який час і в будь-якій кількості. Цей вид депозиту є як би депозитом «два в одному» – і терміновий, і «до запитання», поєднуючи плюси обох видів вкладу.
Опубліковано Економіка.