Україна стала гарантом харчової безпеки Євросоюзу

export-eu

Україна вже увійшла до топ-10 експортерів харчової продукції до ЄС, що робить її одним з гарантів харчової безпеки Євросоюзу.

Таку оцінку озвучила торговий представник України Наталія Микольська під час Київського міжнародного економічного форуму в п’ятницю.

“Нам часто дорікають, ніби ми стаємо експортером лише сировини. Але це не так. Ми стали ключовим експортером до ЄС соняшникової олії – хіба це сировина? Ми стали другим постачальником в ЄС вершкового масла, поступаючись лише Новій Зеландії, яка тут є світовим лідером. Також зростає імпорт і інших товарів, зокрема – суттєво зріс експорт українського морозива”, – розповіла пані Микольська.

На її думку, “зростання нашого харчового експорту вже зробило Україну гарантом харчової безпеки ЄС”.

Торговий представник України також наголосила на тому, що разом із зростанням харчового експорту також зростає і постачання техніки.

“Це вкрай важливо в контексті заміни втраченого російського ринку. І ми вже бачимо, що ця заміна йде. Зокрема, одні з найбільших темпів зростання експорту в ЄС показують електричні нагрівальні прилади для води”, – зазначає Наталія Микольська.

Джерело: uapost.us

Опубліковано Економіка.