Швеція інвестує $ 1,7 млн у відкриття IT-шкіл в Україні

beetrot

Уряд Швеції уклав партнерство з шведсько-української некомерційною організацією Beetroot Academy, щоб розвивати мережу IT-шкіл в Україні. Співпраця, зокрема, включає в себе інвестиції в розмірі $ 1,7 млн.

Партнерство представляє з себе трирічну програму, мета якої – збільшити кількість IT-шкіл в Україні під керуванням Beetroot Academy до 20 установ. У посольстві зазначають, що це «сприятиме розвитку актуальних і необхідних навичок» громадян України.

Підтримка уряду Швеції дозволить Beetroot Academy відкрити школи в місцях, де це економічно невигідно, зазначає представник посольства Марія Ліпяцька. Зокрема, – в містах з населенням в 200 000 і більше, які розташовані на сході України.

«IT – багатообіцяюча галузь, де люди можуть заробляти хороші гроші і тим самим підвищувати свій рівень життя. Таким чином, ми підтримуємо концепцію інклюзивного економічного розвитку в Україні, коли всі можуть отримувати гідні зарплати завдяки якісній освіті незалежно від розміру міста проживання та соціального статусу », – коментує Ліпяцька.

Beetroot Academy – некомерційна організація, заснована IT-компанією Beetroot. Їй керують два шведа – Густав Хенман та Андреас Флодстрем. Beetroot Academy вже працює в 10 українських містах, включаючи Київ, Одесу, Запоріжжя, Маріуполь, Івано-Франківськ та інші. У цих школах українці вивчають JavaScript, PHP, вчаться створювати сайти на WordPress, а також беруть уроки англійської.

В організації зазначають, що близько 70% студентів академії успішно влаштовуються на роботу після випуску. Багато з них стають працівниками самої Beetroot. Незважаючи на некомерційний формат, академія бере зі студентів від $ 150 до $ 200 в місяць в залежності від курсу. Ці гроші йдуть виключно на покриття витрат і зарплату вчителям, каже Флодстрем. У планах Beetroot Academy – навчати 2 000 українських студентів на рік.

Джерело: uapost.us

Опубліковано Економіка.